Bu Düzen Değişmeli Platformu İstanbul 1. Bölge bağımsız milletvekili adayı, Aydemir Güler, AKP’nin 1. Bölge milletvekili adayı ve Erdoğan’ın damadı olan Bakan Berat Albayrak hakkında suç duyurusunda bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, bir çok seçmene telefon yoluyla mesaj göndermişti.

Güler ‘kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının ve kullanılması’nın suç olduğunu ifade ederek tüm yurttaşları suç duyurusunda bulunmaya çağırdı.

Bu Düzen Değişmeli Platformu İstanbul 1. Bölge bağımsız milletvekili adayı Aydemir Güler bugün AKP 1. Bölge milletvekili adayı Berat Albayrak hakkında “kişisel verilerine” izinsiz eriştiği ve kullandığı, kişisel verilerle ilgili kuralları ihlal ettiği için suç duyurusunda bulundu.

Albayrak, geçen hafta 1. Bölge’deki seçmenlere iki kez cep telefonuyla mesaj göndermişti.

Cumhuriyet’in haberine göre, pek çok yurttaş bu durumdan rahatsızlığını, izni olmadan telefon numarasına erişildiğini ifade ederek sosyal medyada tepkisini dile getirmişti.

Güler, bugün Bakan Berat Albayrak hakkında “Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun”un 55/B maddesinin ihlal ettiğini belirterek suç duyurusunda bulundu.

İlgili madde “iletişim araçları ve internette propaganda”ya ilişkin düzenlemeleri kapsıyor.

Albayrak’ın gönderdiği mesajlar şöyle;

– Türkiye karar verecek. İstikrar ile daha müreffeh bir gelecek için bir kez daha AK PARTİ AK PARTİ İSTANBUL 1. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYI BERAT ALBAYRAK

-“Milletimizin refahının artması, yatırımların sürmesi ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefi için Ak Parti https://twitter.com/BeratAlbayrak/status/1004065004813836288?s=19 AK PARTİ 1. BÖLGE MİLLET VEKİLİ ADAYI Berat Albayrak .

‘KİŞİSEL BİLGİLERİ PAYLAŞILAN HERKES SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMALI’

Kişisel verilere izinsiz erişim sağlayan kurumun da belirlenmesini isteyen Güler, herkesi konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmaya davet etti.