Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yaptığı konuşmada ABD’nin elektronik ürünlerine boykot uygulanacağını duyurdu.

iPhone 6 ve iPhone plus

Son günlerde ABD ile devam eden gerginlik sonrası döviz kurlarındaki hareketlenmeler halen devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı konuşmada ABD’nin elektronik ürünlerinin ülkedeki satışıyla ilgili radikal yaptırımların ilk sinyalini verdi.

Erdoğan boykot çağrısı yaparak direkt olarak iPhone’u hedef gösterirken BİM, 17 Ağustos tarihinden itibaren piyasa fiyatından daha da ucuza 32 GB’lık 2 yıl garantili iPhone 6 satacağını duyurdu.

Son dönemde satışa sunduğu elektronik cihazlarla adından sıkça bahsettiren BİM; Playstation 4, iPhone X, Galaxy Note 8 gibi popüler cihazları piyasa fiyatlarına oranla oldukça uygun denebilecek ücretlerle yeni kullanıcıları ile buluşturdu.

iPhone 6, 17 Agustos tarihinde 1.889 TL’lik fiyat etiketiyle raflarda yerini alacak.

iPhone 6’nın özelliklerine geldiğimizde ise 1.810 mAh’lık batarya kapasitesi bulunan 32 GB’lık cihaz, 8 megapiksellik arka kamerası ve 1.2 megapiksellik ön kamerası ile günümüz teknolojisinin biraz gerisinde.

Yine de 4.7 inçlik 750 x1334 çözünürlüğe ve Apple A8 (1.4 Ghz/ çift çekirdek) yonga setine sahip olan iPhone 6, birçok yönden günümüzün bazı cihazlarına kafa tuttuğu gibi kimi özellikleriyle de birçoğunun önüne geçiyor.

[Via Webtekno, Apple]