Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YSK’ya, Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde seçim çekimi için talimat verdiğini ifade etti.

AKP Genel başkanı Erdoğan, özel bir TV kanalının canlı yayın konuğu oldu ve 24 Haziran seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sponsorlu

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş hakkında da konuşan Erdoğan, YSK’ya, Demirtaş’ın cezaevinde seçim çekimi için talimat verdiğini belirtti.

Erdoğan konuşmasının devamında ise çekimin canlı yayınlanmayacağını belirterek sansürlenebileceğini ima etti.

Selahattin Demirtaş’ın adaylığına ilişkin konuşan Erdoğan, “Aday olduğunda içerideydi. Orada zaten bir eksiklik, bir yanlışlık var. Yani biz burada illa mahkumiyeti adaylık şartları arasında saymamamız lazım. Tutuklu da olsa bence tutuklu olan kişi de aday olamaz, olmamalı. Çünkü bu bir kaçamak yoldur. Buna niye böyle bir fırsatı biz verelim?” ifadelerini kullandı.

Türkiye ekonomisi üzerinden oyun oynandığını öne süren Erdoğan, “İnşallah 24 Haziran’dan sonra o Moody’s’e bir operasyon biz çekeceğiz.” dedi.

Türkiye ekonomisinin zorda olmadığını belirten Erdoğan, “Bu adamlar ekonomiyi bilmiyor. Bunlar zannediyorlar ki ekonomi sadece cepteki paradır. Ekonomi sadece cepteki para değildir. Türkiye’de ekonomi zor durumda olsa yüklenici firmalar bu kredileri, rakamları nereden bulacaklar?” şeklinde konuştu.

OHAL’in seçim kampanyasını engellemediğini ileri süren Erdoğan, “OHAL’in kampanyalara yansıyan en ufak yanı yok ki. Bir tane örnek versinler, OHAL nerede hangi kampanyayı engelledi? Bir defa bu OHAL, bizim göreve geldiğimiz zamandaki OHAL değil. Bu OHAL, tam aksine şu andaki terör tehdidi altındaki bölgeleri, bu tehditten kurtarmaya yönelik bir güvenlik tedbiridir.” dedi.

Erdoğan İnce’nin FETÖ iddialarına ilişkin ise “Kalkıyorsun Erhan Afyoncu’ya takılıyorsun. Erhan Afyoncu kim, sen kim? Erhan Afyoncu’nun atılacak tırnağı olmazsın.” dedi.