Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisi tarafından Yenikapı’da düzenlenen iftar programında kendini dinlemeye gelen vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan, Suruç’taki olaya ilişkin, “Milletvekilimizin ağabeyini PKK’lılar öldürdü. Bu hadisenin önünde ve arkasında kim varsa çıkarılacaktır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı’da sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenen iftar programında Suruç’ta akşama doğru meydana gelen ve 5 kişinin yaşamını yitirdiği olaya ilişkin konuştu.

Erdoğan, Suruç’taki saldırı ile ilgili, “Bu olay, PKK ve HDP’nin Kürtlerin kanından beslenerek büyüme stratejilerini hala terk edemediklerinin en bariz örneğidir.” ifadelerini kullandı.

“Bizim Kürt kardeşlerimizle sorunumuz yok” cümlesini kuran Erdoğan, “Bizim PKK ile sorunumuz var. Kürt kardeşlerimizin de bu oyunu bozacaklarına inanıyorum.” diye konuştu.

Erdoğan, şunları da sözlerine ekledi:

“Bunlar daha önce bizim pek çok il ve ilçe yöneticimizi şehit ettiler. Ağızlarından demokrasiyi düşürmeyen ama ellerinden de silahı bırakmayanlara derslerini verdik, veriyoruz, vereceğiz.”