Erdoğan’ın gündeminde HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı ve Prompter olayı vardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce’nin Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etmesini eleştirerek, “Sen apolet mi sökeceksin? Gidip ziyaret ettiğin Selahattin Demirtaş’a mı takacaksın apoletleri? Teröristten cumhurbaşkanı adayı olmaz. Benim Kürt kardeşlerim bu oyunu bozacak. Onu ziyaret edenler özgürlük adına bunu yapmıyor. Benim halkım, böyle bir teröristi gidip türbe ziyareti gibi ziyaret eden kişiye 24 Haziran’da gereken dersi verecektir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, prompterin bozulduğunu yalanlayarak, orada yaşanan bir olaya dikkat ettiğini ve bu yüzden konuşmasına ara verdiğini söyledi.

Erdoğan, aynı zamanda Diyarbakır programındaki prompter arızasıyla ilgili de konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır programındaki prompter arızasıyla ilgili olarak “Ben prompter’i unutmuşum. Ben unutmadım, dersini veririm Bay Kemal. Kanaat önderleriyle yaptığım toplantıda akşam namazı için hoca çıktı. Korumalar önünü kestiler. Sandalyesine göndermediler. Bu beni rahatsız etti. Hoca efendinin önünü kestiklerini koruma müdürüne söyledim.” ifadelerini kullandı.