Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Kandil’e yönelik olarak düzenlediği hava operasyonuyla ilgili olarak “İkinci operasyonda bunların liderler toplantısını yakaladık ve 35 önemli ismi orada bitirdik” cümlesini kurdu.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, HDP’li rakibi Selahattin Demirtaş’ı 4 Kasım 2016’dan bu yana tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi’nde ziyaret ettiğini söyleyen Erdoğan, “Bunların terörle mücadele adına bir şey söylediğini duydunuz mu? İlk ziyaret ettiği yer Edirne’de terör örgütünün arkasında olduğu kişi. Sen terörü böyle mi çözeceksin” eleştirisinde bulundu.

Erdoğan, İnce’nin işlettiği dershanede çalışanların sigorta primlerini ödemediği yolundaki iddiayla ilgili olarak da “Daha ne diyeyim, bu adamlara bu ülke teslim edilebilir mi? Onun için bunlara bir Osmanlı tokadı gerekir” diyerek sözlerine “Sandıktan birinci çıkmazsan siyaseti bırakacak mısın? Onu söyle” şeklinde devam etti.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şunlar:

“Bazı sahtekar medya grupları, bizim bu şehir hastanelerine gölge düşürmek istiyorlar. Sizin buna gücünüz yetmez. Sizin sahtekarlığınız size kalır. Eşşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Olay bu. İnşallah Kahramanmaraş’a da şehir hastanesini kazandıracağız.

Türkiye’deki muhalefet açığını bir türlü kapatamadık. Maalesef ülkemizde her seçimde çıtayı aşağı çeken bir muhalefet anlayışı var.

Bay Muharrem, sen şimdi açıkla, sandıktan eğer birinci çıkmazsan siyaseti bırakıyor musun, onu söyle? Seni zaten Bay Kemal başından defetmek için aday yaptı, bunu anlamıyor musun?

Bunların terörle mücadele adına bir şey söylediğini duydunuz mu? İlk ziyaret ettiği yer Edirne’de terör örgütünün arkasında olduğu kişi.

Kandil’i 20 uçakla 10 önemli noktayı ve bunların liderler toplantısını yakaladık. O liderler toplantısında 35 tane önemli ismi orada bitirdik. Biz sizin gibi Amerika’dan gelecek telefonları beklemiyoruz. Kararımızı verdiğimiz zaman adımımızı atarız. Afrin’de işi bitirdi, Cerablus’ta işi bitirdik. Şimdi Menbiç terör örgütünden boşaltılıyor. Orada bizim zırhlı taşıyıcılarımız var.”