Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce’nin kendisi için “AK Parti’yi kurarken Pensilvanya ile görüşerek icazet aldı” iddiasını ispata çağırarak, “Belediye başkanlığım döneminde Altunizade’de bulunurlardı, o zaman 2 veya 3 kere kendisiyle görüşmem olmuştur. O kim ki, gideceğim ona soracağım” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP döneminde ülkenin hem kalkınmasına hem de özgürleşmesine hizmet ettiklerini söyledi.

“Yeni bir düzen inşa etmek zahmetlidir eski düzenden beslenenler değişime düşman olurlar” diyen Erdoğan, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçiminde başarının anahtarının İstanbul olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde partisinin aday tanıtım programında yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“Ben AK Parti’yi Pensilvanya ile görüşerek adımını atmışız. Dün söyledim dedim ki bak buradan sesleniyorum dedim aslında muhatap alınacak kalitede birisi değil Pensilvanya’dan bunun görüşmesini yaparak AK Parti’yi kurma çalışmasını başlattığımı ispat etmekle sen mükellefsin. Eğer ispat edemezsen namertsin dedim dün Akhisar’da. Benim hayatımda, belediye başkanlığım döneminde Altunizade’de bulunurlardı, o zaman 2 veya 3 kere kendisiyle görüşmem olmuştur. O kim ki gideceğim ona soracağım? Cezaevinden çıktıktan sonra biz Pensilvanya’ya değil halkımıza gittik.”

“Darbeciler de o binaya geldi”

turkiyetobjektif.com adlı sitede yer alan iddiaya göre ise Erdoğan’ın bahsettiği Altunizade’ki Fethullah Gülen’e ait olduğu belirtilen yerlere daha önce darbecilerin de uğradığı öne sürüldü.

İstanbul- Altunizade’deki gizli dehlizlerle dolu casusluk üssünü andıran merkezini Fetullah Gülen’le birlikte o binada yıllarını geçiren Latif Erdoğan değerlendirdi. Gizli geçitlerin sırrını SABAH’a anlatan Latif Erdoğan, “Emniyetteki sorguları sırasında merdivende çekilmiş meşhur fotoğrafta yer alan darbeci askerlerden, Akın Öztürk haricinde tamamını o binada gördüm” dedi.