Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘tek ders kursu‘ adı altında açılan dershanelerin kesinlikle kapatılması talimatını verdi.

Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı, ikinci kez kaçak dershanecilik yapan kurslara ilişkin denetim ve kapatma operasyonu başlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gecesinin kritik isimlerinden biri olarak görülen Ömer Halisdemir’in oğlu Doğan Ertuğrul Halisdemir’in sınava hazırlık için dershaneden geldiğini belirtmesi üzerine merdiven altı dershaneciliğin hala devam ettiğini yeni öğrendiği söyledi.

Sponsorlu

“BU KEZ KESİN KAPATIN DERSHANELERİ”

Sabah Gazetesi’nden Safure Cantürk’ün haberine göre; Dershanelerin yeniden ailelerin parasını sömürmeye başladığını belirten Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı’nı arayarak “Hani kapanmıştı bu dershaneler. Bu kez kesin kapatın bu dershaneleri” diye talimat verdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kursların kapatılması için çalışma başlattı.

KAPATILMA SÜRECİ BAŞLATILACAK

Haberde ayrıca, tek ders kursu adı altında MEB’den izin alan tüm merkezlerin sınava hazırlık olarak dershanecilik yaptıkları belirtiliyor.

Ailelerin bu sene kurslara ücretleri ödedikleri ve öğretmenlerle sözleşme yapıldığı için MEB, gelecek yıl için ailelere bu kurslara çocuklarını göndermemeleri duyurusu yapılacak.

Merkezlerle ilgili idari işlem yapılarak kapatılma süreci başlatılacak.