AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Sinop İl Kongresi’nde gündeme dair açıklamalar yaptı: Kılıçdaroğlu, doğru konuş doğru! Neden yalan söylüyorsun? Ama işine gelmez. Derdi başka…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün açıklanan asgari ücrete de değinerek, “Beyefendiler beğenmiyor. 2002 yılında asgari ücret 184 liraydı. Biz bunu geçen yıl 1404’e çıkardık, şimdi ise 14,3 artışla 1603 liraya çıktı. Ya eline diline dursun, nereden nereye.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sinop İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uzun bir aranın ardından tekrar sizlerle buluşmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Biliyorum arayı çok uzattık, uzun zamandır bir araya gelemedik. Ama emin olun Sinop’u aklımızdan çıkarmadık” dedi.

Sponsorlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları şöyle:

“Bay Kemal’in böyle bir derdi var mı? Tankları görünce hemen Bakırköy’e kaçıyor. Saat 23.17, çağrımızı yapmışız, milleti meydanlara davet etmişiz. Gece yarısı Atatürk havalimanına inmişiz. Benim derdim, milletim oradaydı. Bir radyo programında ne diyordu? Darbe olsa tankın önüne ilk ben çıkarım diyordu. Yalanı Türkiye’de bunun kadar maharetli söyleyen birini bulamasınız. Biz ne dedik? Batı’da ne varsa bizde de olacak… Su akar Türk bakar diyorlardı. Biz bunu ‘Su akar Türk yapar’ diye çevirdik. Bölgemize 12 buçuk milyar liralık yatırım yapacağız. Sinoplu çiftçilerimize son 15 yılda, 161 milyonluk tarımsal destek verdik. Kılıçdaroğlu, doğru konuş doğru! Neden yalan söylüyorsun? Ama işine gelmez. Derdi başka…”

Asgari Ücret Eleştirilerine Sert Yanıt!

“Gece gündüz çalışıyoruz. İşte dün asgari ücret açıklandı. Beyefendiler beğenmiyor. 2002 yılında asgari ücret 184 liraydı. Biz bunu geçen yıl 1404’e çıkardık, şimdi ise 14,3 artışla 1603 liraya çıktı. Ya eline diline dursun, nereden nereye. Bu rakam asgari ücretin evli olmasına çocuklarının olmasına göre değişebiliyor. Bu asgari ücrete 100 lira da işveren teşviki uyguluyoruz.”

Erdoğan Cuma Günü Fransa’ya Gidiyor

“Papa’yı da aradım. Putin’i aradım. Maduro’yu, Endonezya devlet başkanını da aradım. Kral 2. Abdullah… Ve değerli kardeşlerim sonunda başardık. Teşekkür için de ben bu liderleri aradım. Dün Papa’yı aradım ve teşekkür ettim, ‘ben şimdi size bir iade-i ziyaret yapmak istiyorum’ dedim.

Cuma günü Fransa’ya gidiyorum. Fransa’da yine aynı şekilde Türkiye-Fransa ikili ilişkilerini masaya yatıracağız.

Sevgili gençler Filistin meselesi başta olmak üzere Müslümanların kanayan yarasını sarmanın mücadelesini veriyoruz. İstanbul’da düzenlediğimiz tarihi zirve bir dönüm noktası olmuştur. Artık Türkiye’nin Filistin başkenti neresidir? Kudüs’tür. Ardından BMGK’daki tarihi oylama ile Amerikan yönetiminin aldığı kararın hukuksuzluğu tescillendi. Büyük bir diplomatik zafere imza attık. Kudüs meselesi sadece Müslümanların değil, hem Hristiyanlığın hem Müslümanların hem de insanlığın meselesi.”

Abdullah Gül – Recep Tayyip Erdoğan Tartışması

Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan

Gündemde yer alan bir diğer tartışma konusu KHK’ya ilişkinde konuşan Erdoğan, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eleştirilerine sert yanıt verdi.

16 Nisan seçimlerinde isim vermeden Abdullah Gül’in ‘evet’ oyu kullanmadığını belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“Bana göre büyük değil. Tuhaf kampanyalar başlatıldı. Hatta içimizden bazıları da bu kampanyaya katıldı. 16 Nisan’da da bugün bu kampanyaya katılanlar ‘Evet’ demedi. Biz bir yolda aynı dava arkadaşı değil miyiz? Nasıl oluyor da bir anda affedersiniz Bay Kemal’in kayığına biniyorsunuz.

Bu husumet kervanına bizim dava arkadaşlarımız nasıl katıldı, katılıyor? Yazıklar olsun. Birilerinin zil takıp oynamalarına vesile oldukları için yazıklar olsun.”

Erdoğan’ın bu açıklamalarından kısa bir süre sonra Twitter’dan bir açıklama metni paylaşan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Erdoğan’a şu yanıtları verdi: 

“Bir süredir basın yayın organları ve sosyal medya üzerinden bazı milletvekilleri ve ilgili troller tarafından şahsıma karşı yapılan saygısızlık, haraket ve ahlak sınırlarını aşan saldırıların son açıklamamdan sonra giderek arttığına dikkat çekiyorum. Partimizin kuruluş ilkelerinden biri olan düşünce ve ifade özgürlüğüne inanan birisi olarak, gerekli gördüğüm durumlarda görüşlerimi açıklamaya devam edeceğim

[Via Recep Tayyip Erdoğan]