Erdoğan, AP’nin “Türkiye ile müzakereler dondurulsun” kararına sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KADEM Adalet ve Kadın Kongresi’nde konuştu.

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) aldığı ve tavsiye niteliği taşıyan “Türkiye ile müzakereler dondurulsun” kararına tepki gösteren Erdoğan AB’ye seslenerek, “Bana bak, daha ileri giderseniz bu sınır kapıları açılır, bunu da bilesiniz” ifadesini kullandı.

Erdoğan daha sonra sözlerine şöyle devam etti:

Sponsorlu

Ne yazık ki ülkemdeki ana muhalefet partisinin başındaki kişi de kalkmış, ‘Bu bir yaptırımdır, bunu başka yaptırımlar takip edecektir’ diyerek tehdit ediyor.

Siyaset mekanizması ve siyasetçilerin sorumluluğunda faaliyet gösteren kurumlar, elbette sorun çözme yeridir, sorun çözme makamıdır.

İnanıyorum ki geniş mutabakatla yeniden parlamentomuza gelecektir.

Dünyada şu anda milyonlarca Aylan bebek cevap bekliyor, şefkat bekliyor, merhamet bekliyor. Onlara yönelik atılan adım var mı? Yok. İşte Afrika, sahra üstü, sahra altı.

Milyonlarca orada bebek, kadın, 7’den 70’e hepsi çözüm bekliyor. Atılan bir adım yok. Atılan adımı söyleyeyim. Türkiye, Avrupa Birliği’ne girsin mi girmesin mi? Atılan adım bu. Niye? Erdoğan doğru açıklamalar yapıyor.

Toplanmışlar, gelmişler bir araya 30-40 kişi, verilen o bildiriye ‘hayır’ diyor, yok diğerleri 400-500 kişi ‘evet’ diyor, topunuz dese ne yazar?