Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Şırnak’taki İl Kongresi’nde konuşmasının ardından bir vatandaş sahneye fırladı.

Vatandaşın Cumhurbaşkanı’na sarılmak istemesi Erdoğan’a zor anlar yaşattı.

AK Parti Şırnak 6’ncı Olağan İl Kongresi’nde dün konuşmasını tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salonda bulunanlarla vedalaşırken, platforma bir vatandaş çıktı.

Sponsorlu

Bu kişinin koşarak Erdoğan’a sarılması, kısa süreli paniğe neden oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koluyla ittiği kişiyi, korumalar da kucaklayarak sahnenin dışına aldı.

Via Hatırlatıyor: Ne Olmuştu?

23 Aralık 2017 tarihinde Hakkari’de konuşan ve güvenlik gerekçesiyle uygulanan yaylalara çıkma yasağının baharda kalkacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Terörün gücü Hakkarili kardeşimini gücünü alt etmemelidir” ifadesini kullanmıştı.

Daha sonra Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak 23. Sınır Jandarma Tümen Komutanlığı’nı ziyaret ederek yetkililerden brifing aldı.

Şırnak’taki temaslarının ardından Tümen Komutanlığını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada üst düzey yetkililerden bilgi aldı.

Basına kapalı gerçekleştirilen ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile Şırnak Valisi Mehmet Aktaş da eşlik etti.