AKP Genel başkanı ve cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüksek fiyatlarıyla dikkat çeken köprüler hakkında konuştu: “Parası olan özel sektörün, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçer, diğerleri diğerlerinden geçer. Bay Muharrem sen onlardan geç.” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın Kartal’da kendisini dinlemeye gelen kalabalığa hitap etti:

‘YOLLARIMIZ VAR MIYDI?

“Suyumuz var mıydı, her taraf delik deşik miydi? Yollarımız var mıydı? Ya buraları bir ilçe haline getiren biziz. Şu anda CHP zihniyeti burada (Kartal). Nasıl memnun musunuz? Var mı hizmet?

(İnce’nin basına sızdırılan telefon görüşmesi) Devletin memuruyla bakıyorsunuz, aman yarabbi. Nasıl küfürlü konuşmalar. Bunlardan cumhurbaşkanı adayı olur mu? Memurlara tekme tokat mı gireceksin? Dinlediniz değil mi?..

​Biz size efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik ve hizmetlerle yanınızda bulunduk. (Kartal) Buraları bir ilçe haline getiren biziz.” dedi

‘PARASI OLAN…’

“Ne diyor, onun şöyle ücreti var, bunun böyle ücreti var. Kardeşim öyle veya böyle sen işine gelen köprüden geç. O pahalı olandan geçme, onu biz özel sektöre yaptırdık, bu kaynakların çeşitlendirilmesidir. Parası olan özel sektörün, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçer, diğerleri diğerlerinden geçer. Bay Muharrem sen onlardan geç.”