Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda sık sık gündeme gelen Abdullah Gül, 5 Mayıs’ta Kayseri’de Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin kızının düğününe davet edildi.

Düğüne katılması planlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gül’ün burada bir araya gelebileceği ifade edildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Mayıs’ta Kayseri’de şehir hastanesinin açılışını yaptıktan sonra, nikah şahidi olarak davet edildiği Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin kızının akşam yapılacak düğününe katılacak.

Sponsorlu

Aynı düğüne davetli olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılıp katılmayacağı ise henüz netlik kazanmadı. Ancak Gül’ün davete icabet etmesi bekleniyor.

BİRLİKTE NİKAH ŞAHİDİ OLABİLİRLER

Erdoğan ve Gül ailesi

Erdoğan ve Gül’ün bu düğüne katılmaları halinde birlikte nikah şahitliği yaparak, aynı masada oturacakları da belirtiliyor.

Güvenlik sebebiyle özel kartla girilecek düğüne Başbakan Binali Yıldırım, eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu da davet edildi.

Diğer taraftan, Abdullah Gül’ün 5 Mayıs’ta Kayseri’ye gelmesi halinde, mezunu olduğu, balmumundan heykelinin bulunduğu Kayseri Lisesi’nin 125. yıl dönümü geleneksel mezunlar buluşması da katılması bekleniyor.