Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Uluslararası Erken Çocukluk Eğitim Kongresi"nin kapanış oturumundaki konuşmasında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  İstanbul Gönüllü Eğitimci Derneği tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Uluslararası Erken Çocukluk Eğitim Kongresi”ne katıldı.

DÜNYADA BU TARZ EYLEMLERLE BAŞARI SAĞLAMIŞ ÖRGÜT YOK!

İstanbul’daki İstiklal Caddesinde meydana gelen patlamaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “Millete açık yerlerde gerçekleştirilen bombalı saldırıların amacının insanları korkuya sürüklemek olduğunu çok iyi biliyoruz. Dünyada bu tarz eylemlerle netice almış hedefine ulaşmış terör örgütü yoktur. Madem öyle niçin PKK, DAİŞ (IŞİD) gibi terör örgütleri, ülkemizi bu şekilde hedef almaktadır diye düşündüğümüzde başka güçler ve onların Türkiye’yle ilgili kötü niyetleri ortaya çıkıyor” dedi.

İstanbul'da meydana gelen patlama sonrası
İstanbul’da meydana gelen patlama sonrası
TERÖRÜN GÜNDEMİNE TESLİM OLMAYACAĞIZ!

Daha sonra sözlerine “Terörün gündemine teslim olmayacağız” diyerek devam eden Cumhurbaşkanı, “Millet olarak önümüze koyduğumuz vizyon ve hedeflerimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Milli birliğimize daha fazla sahip çıkarak, terörü ve arkasındaki güçleri er yada geç hüsrana uğratacağız!” dedi.

Okuyun: Erdoğan’a en yakın isimden: Yayın yasakları nedenleri
Erdoğan, daha sonra konuşmasına şöyle devam etti:

“Kaderin ötesinde bir şey var mı? Öyleyse biz kadere teslimiz, mesele o yolda yürümektir ve yürüyeceğiz. Bu zor zamanlarda bizimle birlikte olan dostlarımızı unutmayacağız. Aynı şekilde bize karşı silah çeken ve bunları destekleyenleri de unutmayacağız.”

Cumhurbaşkanı daha sonra konuşmasına ‘dershanelerin kapatılması’ konusu üzerinden devam ederek kendilerine bürokratik bir darbe teşebbüsü yapıldığını ifade etti. Erdoğan, “En büyük ihaneti onlar yaptı” diye Gülen grubuna yüklendi.

1. İstiklal Caddesindeki Patlama Sonrası Yaşananlar

İstanbul İstiklal Caddesi’nde canlı bomba saldırısı

2. İstiklal Caddesindeki Patlama Sonrası Yaşananlar

Taksim saldırısını kim yaptı?

3. İstiklal Caddesindeki Patlama Sonrası Yaşananlar

4. İstiklal Caddesindeki Patlama Sonrası Yaşananlar

Foto: Reuters

5. İstiklal Caddesindeki Patlama Sonrası Yaşananlar

KCK’dan İstiklal’deki intihar saldırısını kınadı: Sivillerin öldürülmesi ahlaksızca

6. İstiklal Caddesindeki Patlama Sonrası Yaşananlar

İstanbul’da meydana gelen patlama sonrası

7. İstiklal Caddesindeki Patlama Sonrası Yaşananlar

İstanbul’da patlamanın yaşandığı yerde olan bir bebek arabası