Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trobzon mitinginde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş’ın cumhurbaşkanlığına aday olabilmesini eleştirdi.

“Cumhurbaşkanı adayı olmanın şartları olması lazım” cümlesini kuran Erdoğan, “İnşallah bunun da düzeltilmesi lazım. Neymiş mahkum değilmiş, tutukluymuş. Tutukluluğun nedeni çok önemli” dedi.

”Trabzon’un karşısına ‘Cumhur İttifakı’ ile geliyoruz peki onlar kiminle karşınıza geliyor? Bunlar siyaseti rezil ettiler” diyen Erdoğan, Selahattin Demirtaş’ın cumhurbaşkanı adayı olmasını da eleştirdi.

Erdoğan, Trabzon Meydan Parkı’ndaki mitingde şunları söyledi:

DEMİRTAŞ’IN ADAY OLMASINA ELEŞTİRİ: “Adaylığı açıklandı beyefendi Edirne’deki terör örgütlerinin desteğindeki bir kişiyi gidip ziyaret etti. Trabzon’dan bunlar oy çıkar mı? Bunlar öyle ki düşünün 7 Haziran seçiminden sonra Kürt kardeşlerimi sokağa çağırıyor 53 Kürt kardeşimiz öldürüldü mü? Suç şu anda aday olan kişinin daveti. 15 yaşında Yasin Börü’yü bunlar öldürdü. Söylediği laf şu; ‘Cumhurbaşkanı adayı bırak.’ Ne demek ‘Cumhurbaşkanı adayı, bırak.’ Cumhurbaşkanı adayı olmanın şartları olması lazım. Bana göre bu yanlış bir gelişme. İnşallah bunun da düzeltilmesi lazım. Neymiş mahkum değilmiş, tutukluymuş. Tutukluluğun nedeni çok önemli. Bunlara bir Osmanlı tokadı gerekmez mi? Ama sandıkta demokratik.”