Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize’de kendisini dinlemeye gelen kalabalığa seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5.56 seviyesini aşan dolar/TL kurundaki yükselişe ilişkin, “Çeşitli kampanyalar sürdürülüyor. Bu kampanyalara kulak asmayın. Onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah’ımız var” değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan’ın konuşma yaptığı sırada ise Döviz kurlarındaki yükseliş devam ediyordu. Dolar/TL kuru 5,56 seviyelerine kadar gelirken Euro/TL kuru 6,40 seviyesinin üstüne çıktı.

Erdoğan yükselen döviz kuru ve altın fiyatlarına karşı halka dövizlerinizi bozdurun çağrısında bulunmuştu.

Ordu’da yaşanan sel felaketine dair de açıklama yapan Erdoğan, “Afetlerde yaşanan mağduriyetler giderilecek” cümlesini kurdu.

Erdoğan, ”Çeşitli kampanyalar sürdürülüyor. Bu kampanyalara kulak asmayın. Onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allahımız var. Hiç endişelenmeyin. Çok çalışacağız ve 2023 yılına farklı gireceğiz” ifadelerini kullandı.

İlçeye gelişinde Merkez Cami önünde aracından inen ve kendisini bekleyen vatandaşları selamlayan Erdoğan, “Bu saate kadar bizleri beklediniz. Biz de yoğun çalışma içerisinde yeni dönemin hazırlıklarını yapıyoruz. Bir taraftan dünyanın dört bir yanına gidiyoruz, geliyoruz. Ülkemizi inşallah yeni döneme çok daha farklı hazırlamanın gayreti içerisindeyiz.” şeklinde konuştu

Erdoğan, Rize, Trabzon, Giresun ve Ordu’daki sel afetlerinde mağduriyet yaşayanlara şahsı ve milleti adına “geçmiş olsun” dileğinde bulunarak, “Bu mağduriyetlerin hepsini Allah’ın izniyle tabii ki kaldırırız. Zira bu devlet, bu millet güçlüdür.” yorumunda bulundu.