Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi’nde Türkiye Gençlik Zirvesi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Danıştay’ın Öğrenci Andı kararının ardından başlayan tartışmaların daha da arttığını ifade ederek, “Bu metin bu ülkede ezanı Türkçe okumak, okutmak isteyenlerin eseridir. Metne baktığın zaman bu milletin kendisini kültür medeniyet anlayışını ortaya koyan bir metin değildir. Bizim andımız İstiklâl Marşı’dır” diye konuştu.

Üniversite öğrencilerinin aldığı geri dönemeli bursun sigortalı bir işe girdikten sonra ödemeye başladıklarını belirterek öğrencilere seslenen Erdoğan, “Bu seni bedavacılığa alıştırmıyor” dedi.

“Gençlerle birbirimizi anlamamız şart” diyen Erdoğan, “Biz gençlerin hayal dünyasını yasaklarla çevrelemeyi değil alabildiğine genişletmeyi hedefliyoruz” ifadesini kullandı.

Sponsorlu

Erdoğan şunları söyledi:

“Danıştay’ın andımız kararı sonrasında gerek sosyal medyada, gerekse kimi yayın organlarında şahit olduğumuz manzaralar açık söylüyorum. Bu konudaki kararlılığımızı daha da artırmıştır. Çünkü bu metin bu ülkede, ezanı Türkçe okumak, okutmak isteyenlerin eseridir. Metne baktığın zaman içerik itibariyle bu milletin kendisini, kültür, medeniyet anlayışını ortaya koyan bir metin değil. Bizim andımız İstiklal Marşımızdır ve İstiklal Marşımızla beraber yolumuza devam ediyoruz. İstiklal Marşımızdan daha güzel, güçlü bir ant olabilir mi? Yok. Ama bunlar böyle çıkarmışlar.”