Astsubay Mezuniyet Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Menbiç’in etrafından hendek kazıyorlar, mezarlarını hazırlıyorlar. Artık doğrudan bataklığı kurutacak adımlar atıyoruz. Menbiç’te oyalanmak yerine Fırat’ın doğusuna dönüyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Stadyumu’nda gerçekleşen, “Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi İkinci Dönem Sözleşmeli Astsubay Mezuniyet Töreni”nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Afrin’i özgürleştirdiğimiz gibi inşallah Menbiç’i de Aynel Arab’ı da Telabyad’ı da Suriye’nin kuzeyindeki diğer toprakları da bölücü örgütün zulmünden kurtaracağız.” dedi.

Sponsorlu

Cerablus’ta, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de de böyle olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Oralarda üzerimize gelenlere, o terör koridorunu mezar etmedik mi? Askerimizle beraber mezar ettik. Geldikleri gibi gitmediler. O inlere gömüldüler. Bizim Mehmedimiz her zaman bu yükünün idrakindedir, şuurundadır. Şimdi de Menbiç’in etrafında hendekler kazıyorlarmış, evet doğru mezarlarını hazırlıyorlar. Mezarlarını hazırlıyorlar. Bize fazla iş bırakmayacaklar anlaşılan o.” dedi.