AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında açıkladığı belgelere ilişkin açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği belgeler sonrası yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’na dava açacağını ve hakkının peşinde olacağını belirtti.

Sponsorlu

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“İspat edemezsen de o yerde durma artık, çekil git. Ve bu zat bir işadamıdır, ve bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiğini iddia etti. Bir takım isimler, tarihler ve rakamlar zikretti. İddiası da bu paraların yurtdışındaki şirkete gönderildiği. Aslında ticaretle uğraşan birisi yurtdışında da şirket alır satar, para havale eder, havale alır. Ömründe sadece her işe taş koymayı görev edinmiş birisine bunları anlatmanın zorluğunu elbette biliyorum.”

“Kaldı ki bu 5 isim, asla o zikrettiği şirkete ve yere para göndermiş de değil. Tam aksine mevcut şirketlerini satmaları sebebiyle onlara para geldi. Az buçuk ticareti, tüccarlığı, girişimciliği bilenler için bu yapılan işlerde hiçbir sorun yoktur. Buradaki tek sorun ortada bu zatın ifade ettiği gibi yurtdışına giden tek kuruş para olmayışıdır.”

“Bu 5 kişi en üst düzeyden davalarını açacak ve bu adamın yakasından düşmeyecekler. Ben de ayrıca tekrar buna yeniden bir dava açacağım. Hukukta hakkımızı yeniden aramanın peşinde olacağım. Çıkta bir gün bizde şunu şunu şunu yaptık de. Hiçbir zaman böyle bir şey duyamazsın. Sadece iftira sadece yalan. 2023 hedefleri için çok çalışmamız gerekiyor. Ufkumuzu geliştirirken bir yandan da önümüzdeki taşları kaldırmamız gerekiyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun iddialarına verdiği cevap, “Yurt dışına giden tek kuruş yok” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Avukatlara sordum durum ne, henüz böyle bir girişim yok dediler. Madem bu belgeler elinde onları kürsüden sallamayı bırak ve git savcılığa teslim et. Bugüne kadar kürsüden salladığın her kağıt yalan çıktı. Bizim için önemli olan şahsımıza ve ailemize yapılan bu saldırının cevapsız kalmamıştır.

Bahsettiği şahısların hepsi 30 küsür yıllık iş adamları. Neydi bu zatın iddiası: Bu zat önce şahsımın çocuklarımın eniştemin dünürümün eski özel kalem müdürüm diye ifade ettiği o şahıs benim özel kalem müdürüm hiçbir zaman olmadı.”

“Sende zerre kadar şahsiyet varsa Mustafa Gündoğan bana ne zaman özel kalem müdürlüğü yapmış, ispat et. Bu zat bir iş adamıdır.

Az buçuk ticareti bilenler için burada hiçbir sorun yoktur. Tek sorun bu zatın iddia ettiği gibi yurt dışına giden tek kuruş para yoktur. Yurt dışına giden tek kuruş yok.”