Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, partisinin ‘Mahalle Başkanları Toplantısı’nda, “Bunu dışarıda konuşmam” notuyla yaptığı HDP açıklamaları sosyal medyada gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, basına kapalı gerçekleştirilen bir toplantıda çok kritik cümleler kullandı. Erdoğan’ın kullandığı cümleler gündeme bomba gibi düştü. Sosyal medyada hızla yayılan videoda Erdoğan parti yetkililerini HDP’ye karşı uyardı.

İşte Erdoğan’ın o konuşması…

Erdoğan, AK Parti mahalle başkanlarıyla bir araya geldi.

Erdoğan’ın basına kapalı gerçekleşen toplantıda HDP’nin seçim istatistiğine karşı partilileri uyardı.

Twitter’da yayılan görüntülerde, ‘Mahalle Başkanları Toplantısı’ yazılı bir afiş önünde konuşan Erdoğan’ın şunları dediği duyuldu:

“Arkadaşlar, HDP üzerinden parti teşkilatımızın çok farklı çalışma yapması lazım. Bunu dışarıda konuşmam. Burada sizlerle konuşuyorum, niye sizlerle konuşuyorum? Çünkü, onların baraj altı kalması demek, bizim durumumuzun çok daha iyi bir noktaya gelmesi demektir. Dolayısıyla da, her ilçede arkadaşlarım özellikle onlar üzerinde çok farklı çalışması lazım. Çünkü siz kim, kimdir bunu biliyorsanız. Mahalle temsilcilerimiz zaten kimin kim olduğunu bilmiyorsa bu görevi bırakması lazım. Alacaksınız sandık seçmen listesini, bakacaksınız kim kimdir. Bu çalışmayı yapmanız da inanıyorum ki bize çok farklı bir netice getirebilir. Markaja almak diyoruz ya, markaja alacaksınız.”

HDP’den Yanıt Geldi:

“AKP Genel Başkanı Erdoğan açıkça suça teşvik ediyor. HDP’yi baraj altında bırakmak için hile ve baskıyla oylarımızı çalmayı planlıyor. Çünkü HDP Meclis’te olmazsa 400’den fazla vekil kazanacağını biliyor. İşte bunu engellemek için 24 Haziran’da bir oy HDP’ye bir oy Demirtaş’a.”