Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta’da konuştu.

Bugünün en önemli konu başlığı olan Rahip Brunson davası hakkında hiçbir açıklama yapmayan Erdoğan yerel seçimlerle ilgili konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Sponsorlu

“Gönderdiğimiz kayyumlar sayesinde Doğu ve Güneydoğu’da emniyet, refah, kalkınma var. Güneydoğu’daki kardeşlerimiz hizmetle tanıştı.

Şimdi de Münbiç’te kanallar açıyorlar. Bu ne demektir? ‘Biz mezarı hazırladık, gelin defin merasimini yapın.’ Oraya da girilecek.Saha hakimiyeti de psikolojik üstünlük de şu an hiç olmadığı kadar güvenlik birimlerimizin eline geçti.

(Menbiç) Bize söz verdiler, ’90 günde burayı terk edeceğiz’ dediler, terk etmediler. Gereği yapılacak.

Piyasamız hamdolsun ilk dalgayı atlattıktan sonra yeniden toparlanmaya başladı.

Bedelli askerlikle bu süreci geçirmeyenler çok büyük kayıpta olduklarını bilmelidirler. Bizim çocukluğumuzda mazeretsiz yere askerliğini yapmayanlar adam yerine konmaz, toplumdan dışlanırlardı. Asker kaçakları hain görülür, diğer suçlulardan daha farklı davranışlar görürlerdi.

Her Türk evladının askerlik eğitiminden geçmesini ve kışlalarımızın havasını solumasını önemli görüyorum. Her gencimizi potansiyel birer komando adayı olarak görüyorum. Bedelli askerlik yapanların 3 hafta da olsa eğitimden geçmeleri isabetli olmuştur.

Çok yakında komandolarımızla Fırat’ın doğusundaki terör yuvalarını darmadağan edeceğiz.

Siyasi ve ekonomik hedeflerinize güvenle yürüyebilmek için arkanızda ciddi bir askeri güç olmalı.”