Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaklaşık olarak 300’ün üzerinde asker ve polisimiz şehit oldu. Ama ne kazandık biliyor musunuz, bu toprakların vatanımız olduğunu dosta düşmana göstermiş olduk” dedi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı makamı olarak bilinen Ak sarayda düzenlenen “Devlet Övünç Madalyası Töreni”nde gelen şehit haberleri üzerine konuştu.

Cumhurbaşkanı’nın konuşmasından satır başları şöyle:

“Emin olun şehitlerimizin ruhlarını muazzep edecek, gazilerimizin yüreğini incitecek hiçbir adımın atılmasına izin vermedik, vermeyeceğiz. Terör örgütleriyle her zaman sonuna kadar ve tavizsiz bir mücadele içindeyiz. Teröristlerin tamamını da eninde sonunda Allah’ın izniyle bu ülkede yok edeceğiz.”

Sponsorlu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

“Bizi üzen, bu süreçte bizim verdiğimiz şehitlerdir. Geçtiğimiz temmuz ayından bu yana 300’ün üzerinde asker ve polisimizi şehit verdik. Ama ne kazandık biliyor musunuz, bu toprakların vatanımız olduğunu dosta düşmana bir kez daha göstermiş olduk. Bu önemliydi. Bu kazanç öyle bir kazançtır ki ancak Çanakkale ile Kurtuluş Savaşı ile mukayese edebiliriz.”

“Şehitlerimizin kanlarıyla, gazilerimizin azmiyle ve fedakarlıklarıyla yazdıkları destanın, tarih kitaplarına altın harflerle geçeceğini, nesiller boyunca kulaktan kulağa anlatılacağına inanıyorum ve daha şimdiden yarını görür gibiyim. Bu onura nail olmak herhalde pek az faniye kısmet olur.” diye konuştu.

“Şu anda 55 vilayetimizde gerçekleştirilmekte olan törenlerdeki madalyalar Cumhurbaşkanı olarak şahsım adına sahiplerine teslim ediliyor. Şehitlerimiz ve gazilerimizin fedakarlıklarını düşündüğümüzde bizler şehitlerimiz için ne yapsak haktır, ne yapsak azdır.” dedi