Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için tasarlanan en iyi ve kullanışlı fotoğraf düzenleme uygulamaları her gün kendilerini yenileyerek güncellemeler yapmaya devam ediyorlar.

Mobil cihazınızda fotoğraf düzenleme ve harika filtrelerle sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak için resimlerinizi düzeltmek istiyorsanız bu uygulamalar tam size göre.

Sizin için en iyi resim düzenleme araçlarını araştırdık ve bazılarını test ettik. Kendi deneyimlerimizle de onayladığımız uygulamaları tanıtalım.

*Bazıları ücretli bazıları da ücretsiz. Detayları belirttik.

Sponsorlu

Facetune

Facetune
Facetune uygulamasında önce ve sonra

Bu uygulamayı özellikle portre tarzı resimlerinizde kullanmanızı öneririm. Yüzünüzde profesyonel bir çalışma gerçekleştirerek çok kolay bir şekilde bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Yüzünüzün ön planda olduğu bütün resimlerde harika bir çalışma yaparak neredeyse kusursuz resimler oluşturabilirsiniz. Uygulamayı Android için Play Store’den, iOS için ise App Store’den indirebilirsiniz.

Pixlr

Pixlr uygulaması
Pixlr uygulaması

Pixlr uygulamasını filtre eklemek istediğiniz resimlerinizde kullanabilirsiniz. Yazı, stickers ve çerçeve eklemek için de güzel bir uygulama. Fotoğraf düzenleme araçları da rahat kullanılıyor. Ayrıca uygulama içerisinde kolajda oluşturabilirsiniz. Ücretsiz olmasına rağmen bir çok düzenleme yapma olanağına sahip uygulamayı ayrıca Android ve iOS cihazlarınızın yanı sıra tarayıcı üzerinden de online kullanabiliyorsunuz.

Camera MX

Camera MX uygulaması
Camera MX uygulaması

Canlı olarak hem fotoğraf çekebileceğiniz hemde video kaydı yapabileceğiniz kullanışlı ücretsiz bir uygulamadır. Live shot özelliğininde bulunduğu uygulama ile fotoğraf çekerken filtre değiştirerek kaliteli ve özgün resimler çekebilirsiniz. Uygulamayı şuan için sadece Android cihazlarda kullanabiliyoruz.

Enlight

Premium fotoğraf düzenleme uygulaması Enlight
Premium fotoğraf düzenleme uygulaması Enlight

Premium fotoğraf düzenleme uygulaması henüz yeni fakat geliştiriciler deneyimli olduğu için başarılı fotoğraflar üretebilirsiniz. Double exposure (Çift pozlama) tekniğinin etkin biçimde kullanılabildiği uygulamada bir araç bulunmakta. Uygulama sadece App Store’da bulunuyor şuan için ücretli fakat kısa zamanda Android cihazlara da geleceğini düşünüyoruz.

Candy Camera – Selfie Selfies

Candy Camera
Candy Camera

Selfie’ler için oldukça kullanışlı bir uygulama olan Candy Camera, Retrica‘daki filtrelere benzer filtrelere sahip. Uygulama içerisinde zamanlayıcı da bulunmakta. Resimlerinizi İnstagram‘a koymayı düşünüyorsanız bu uygulamayı size önerebiliriz. Uygulamayı ücretsiz bir şekilde Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızda kullanabilirsiniz.