Emrah Serbes sebep olduğu trafik kazasını itiraf ederek savcılığa teslim oldu. Serbes, mahkeme tarafından tutuklandı.

Behzat Ç.’nin yazarı ve senarist Emrah Serbes Twitter hesabından paylaştığı notla, 22 Eylül’de karıştığı ve aynı aileden 2 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili savcılığa geldiğini ve teslim olacağını duyurdu.

Twitter’da notu paylaşmasının ardından Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim olan Serbes, tutuklanması talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Serbes, hakim karşısına çıkıp tutuklandı.

Emrah Serbes’in Twitter’da paylaştığı mektup

Ne Olmuştu?

22 Eylül tarihinde Aydın-İzmir otoyolunda meydana gelen kazada, İzmir istikametinden Aydın yönüne seyir halinde olan 34 NT 5005 plakalı otomobil, aynı yönde ilerleyen Ayhan Özçelik yönetimindeki 35 TV 9335 plakalı otomobile arkadan çarpmış, kazada 59 yaşındaki Ayhan Özçelik ile 16 yaşındaki kızları Zeynep Özçelik hayatını kaybetmişti.

Sponsorlu

Serbest, Twitter’da paylaştığı itiraf mektubunda, “Kendimi kaybettim ve bu şok nedeniyle olay anında kazayı üstlenemedim. Kazayı yanımda oturan arkadaşım Kenan Doğru üstlendi. Şu an suçsuz olduğu halde cezaevinde yatmaktadır.” şeklinde paylaştı. Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim olan Emrah Serbes, önce savcıya ifade verdi. Tutuklanması talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Serbes tutuklandı.

”Yere Batsın Emrah Serbes”

Jandarma ekiplerinin sağlık kontrolü ve ardından cezaevine götürdüğü Serbes, adliye çıkışında gazetecilerin sorularına cevap verdi.

Serbes, “Ölenlerin yakınlarından özür dilerim. Hiçbir şey bir genç kızın hayatı etmez, yere batsın Emrah Serbes. Benim soyadım Serbes sonunda ‘T’ yok, bundan sonra benim sonumda hiçbir şey yok. Ömür boyu bu vicdan azabıyla yaşayacağım. Keşke ben ölseydim o kazada. Herkesten çok özür dilerim” ifadelerini kullandı.

İfadeleri Ortaya Çıktı

Serbes’in tutuklandığı mahkemede verdiği ifadeler ortaya çıktı. İfadesinde, olay günü tatil yapmak için arkadaşı Kenan Doğru ile Bodrum’a doğru yola çıktıklarını anlatan Emrah Serbes, “Yola çıkmadan önce arkadaşım Kenan Doğru ile konuştuk. Bana iş bulamadığını söyleyince 2 bin TL karşılığında şoför olarak anlaştık. Kendisi o gün çalışmaya başladı. İlk olarak arabayı Kenan kullanıyordu. Yorulduğunu anlayınca İzmir taraflarında aracı ben kullanmaya başladım.”

Emrah Serbes açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Yağmur çiselemeye başladı ve yerlerin kaygan olduğunu düşünerek hızımı 130-140 km’ye düşürdüm. Güvenlik sıkıntı olursa emniyet şeridine rahat geçebilmek için orta şeride geçtim. Olay yerine geldiğimizde rampayı çıkar çıkmaz orta şeritte bir aracın olduğunu gördüm. Direksiyonu sol tarafa kırdım ama kullandığım aracın sağ ön tekerleği ile öndeki araca çarptım. Frene bastım ama zemin kaygan olduğu için işe yaramadı. Takla atarak yolun en sağ tarafındaki tele takılarak durabildik. Aracın sunroofundan dışarı çıktık ve çarptığımız araca doğru gittik. Aracın içindeki bayanın hala yaşadığını fark ettim ve geçen araçlara 112’yi aramalarını söyledim. Camdan fırlayarak ölen çocuğu görünce kendimi kaybettim. Suçu üstlenmememin en temel nedeni budur. Arkadaşım Kenan bunu anlayınca suçu üstleneceğini söyledi ve öyle yaptı. Araç kullanırken kesinlikle alkol ya da uyuşturucu kullanmadık.” dedi.

Olaydan sonra İstanbul’a gittiğini belirten Emrah Serbes, “Özel bir psikiyatri kliniğinde 4-5 gün kadar yattım ve tedavi oldum. Kendimi cezaevi koşullarına ruhsal ve bedensel olarak hazırladım. Daha sonra İzmir Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığına gelerek teslim olmaya karar verdim. Cezam neyse çekmeye razıyım” açıklamalarını yaptığı öğrenildi.

Aileden Uyuşturucu Testi Talebi

Özçelik Ailesi’nin dün savcılığa avukatları aracılığı ile başvuru yaptıkları ortaya çıktı. Başvuruda kaza sonrası aracı kullandığını söyleyen Kenan Doğru’ya alkol kontrolü yapıldığı, uyuşturucu testi de yapılması talebinde bulunulduğu ifade edildi. Ayrıca kazanın seyrinin değiştirme ihtimaline karşın Kenan Doğru ile Emrah Serbes’in olayın hemen sonraki telefon kayıtlarının incelenmesini de talep ettiği açıklandı.