Elon Musk, Twitter kullanıcılarına katı ‘oran sınırı’ kısıtlamaları getiriyor

Elon Musk, Cumartesi günü katı Twitter ödeme limitleri uygulayarak kullanıcıların bir günde kaç tweet görüntüleyebileceğini kısıtladı.
Xbu tesla (D.S.L.A.Geçen yıl Twitter’a 44 milyar dolar ödeyen CEO, “aşırı veri kazıma ve bilgisayar manipülasyonu” nedeniyle “geçici sınırlar” koyduğunu söyledi.

Twitter ‘Oran Sınırlaması’ nedir?

Bu mesajı alan Twitter kullanıcıları, okuyabilecekleri veya kaydırabilecekleri tweet sayısı sınırına ulaştı.

Başlangıçta Musk, doğrulanmış hesapların günde 6.000 gönderiyi okuyabileceğini, doğrulanmamış hesapların ise günde 600 gönderiyi ve yeni doğrulanmamış hesapların ise yalnızca 300 gönderiyi okuyabileceğini söyledi. Musk, Cumartesi öğleden sonra, doğrulanmış hesaplar için günde 8.000 gönderinin 800’e çıkacağını söyledi. doğrulanmamış hesaplar için ve 400 yeni doğrulanmamış hesaplar için.

Musk, limitlerin ne zaman sona ereceğini belirtmedi.

Bu kısıtlamalar, Twitter kullanıcıları arasında önemli bir hüsrana ve şaşkınlığa neden oldu. Aniden “Hız sınırı aşıldı” veya “Bir sorun oluştu. Yeniden yüklemeyi deneyin” gibi mesajlar alıyorlar.

Doğrulanmış kullanıcıların bile tweet’ler ve yanıtlar arasında gezinirken ödeme limitlerine ulaşması uzun sürmez. Kullanıcılar genellikle yeni kısıtlamalardan şikayet ederek kendi kendilerine tweet atabilir, ancak diğer kullanıcılar bu gönderileri okuyamayabilir.

Cuma günü Elon Musk, yapay zeka şirketlerinin sohbet botlarını ücretsiz olarak eğitmek için veri platformunu rafa kaldırdığını söyledi. Cuma günü tweet attı, “Yeni başlayanlardan dünyadaki en büyük şirketlerden bazılarına kadar AI yapan hemen hemen her şirket, büyük miktarda veriyi çalkalıyor” dedi.

Twitter, üçüncü tarafların bazı Twitter verilerini analiz etmesine ve bununla araçlar oluşturmasına olanak tanıyan uygulama programlama arayüzü veya API için fiyatları önemli ölçüde artırdı.

Musk, geçen sonbaharda Twitter’ı devraldığından beri maliyetleri düşürmek için personel sayısını azalttı, ancak reklam geliri düştü. Abonelik gelirini artırmaya çalıştı, ancak ayda 8 ABD doları olan Twitter Mavi İmzaları, reklam satışlarındaki boşluğu doldurmanın yakınından bile geçmedi.

READ  Kartallar vs. 49ers tahmini, oranlar, dağılım, başlangıç ​​zamanı: 2023 NFC Şampiyonası Maçı 16-6 tahminleri, rulo modeline göre

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Linda Yaccarino’yu Twitter’ın CEO’su olarak atamıştı. NBCUniversal için reklam satışlarının başındaydı.


Cathie Wood Stock’un %772 EPS kazancı sağlaması bekleniyor. Bu bir satın alma sinyali veriyor.


Twitter ödeme limiti alabilir misiniz?

Tweet Deck ve Hootsuite gibi bazı hizmetler, şimdilik Twitter ödeme limitlerini aşmanın bir yolunu sunuyor. Bu tür hizmetler, kullanıcıların Twitter zaman çizelgeleri (ve genellikle diğer sosyal platformlar) için farklı sütunların yanı sıra listeler, doğrudan mesajlar, bildirimler ve anahtar kelime aramaları oluşturmalarına olanak tanır.

Ed Carson’ı Twitter’da takip edin @IBD_ECarson Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme hisse senetleri

IBD Digital: IBD’nin premium stok listelerini, araçlarını ve analizlerini bugün açın

Tesla vs. BYD: EV devlerinin tacı için rekabet ediyor, ancak en iyi satın alma hangisi?

Önümüzdeki altı ay için borsa tahmini

Piyasa yeniden zirve yapmak için yarışıyor; Alım bölgelerinde 5 hisse senedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir