Tesla’nın kurucu ortağı ve milyarder Elon Musk, kişisel Twitter hesabından küçük miktarda Bitcoin sahibi olduğunu belirtti.

Musk, bir kullanıcıya verdiği cevapta “Bir arkadaşımın bana yıllar önce gönderdiği 0.25 BTC haricinde tam anlamıyla sıfır kripto param var.” dedi.

Bitcoin digital para birimi

Bu miktar şu anda 10.000$ değerinde olan Bitcoin fiyatı göz önüne alındığında 2500$ ediyor. Türk lirası olarak karşılığı ise 9425₺ oluyor.

Sponsorlu

Musk, daha önce Twitter’da takipçilerine “Bir arkadaşım birkaç yıl önce bana biraz BTC göndermişti ama nerede olduğunu bilmiyorum.” demişti.

Bir kullanıcının Ethereum kripto para birimine atıfta bulunarak ‘Nedir bu ETH spamları?’ sorusuna bundan emin olmadığını fakat durumu Jack Dorsey’e (Twitter’ın CEO’su) ilettiğini ifade eden Musk, birkaç yıl önce bir arkadaşının kendisine 0.25 Bitcoin gönderdiğini, bu zamandan beri de kripto para dünyasıyla ilgili başka bir ilişkisinin bulunmadığını belirtti.

Elon Musk tarafından Tesla’nın yeni Roadster’ı tanıtıldı.

Geçtiğimiz yılın sonlarında bir başka Twitter kullanıcısı, Elon Musk’ı ‘Bitcoin’in yaratıcısı Elon Musk’ başlıklı bir haber ile etiketlemiş, Musk da buna birkaç yıl önce bir arkadaşının kendisine bir miktar Bitcoin gönderdiğini, bunun da nerede olduğunu bilmediğini söyleyerek cevap vermişti.

Bitcoin simgesi

Şu aralar tekrar düşüş evresine giren Bitcoin’in değeri 10 bin dolar civarında değerleniyor.

Basit bir hesapla Musk’ın 2500 dolar değerinde Bitcoin’i olduğunu söyleyebiliriz.

Öte yandan ünlü mucit, 2017 yılının Kasım ayında Bitcoin’in gizemli yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğu iddiaları üzerine, bu iddiaları reddetmişti. Söz konusu iddia, eski bir SpaceX stajyerinin blog yazısında Musk’un Satoshi Nakamoto olabileceği iddiasından sonra yayılmıştı.