Ebru Gündeş’in mal varlığına neden el konulmadığı ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından dün ABD’de görülen davada tanık olarak ifade veren Rıza Sarraf ve kızı Alara Sarraf dahil 22 yakınının mal varlıklarına el koymuştu.

Savcılık tarafından duyurulan listede, Ebru Gündeş’in isminin bulunmaması ise soru işaretlerine yol açmıştı.

Sponsorlu

Sarraf ailesinin avukatı Şebnem Eriş yaptığı açıklamada, “Çiftin ortak çocukları Alara Sarraf’ın ismi var. Ebru Gündeş’in önceki güne kadar bir boşanma davası açmadığını biliyoruz. Bize ulaşan bir boşanma başvurusu da yok. Gündeş’in isminin listede olmaması, kızları Alara’nın isminin listede olmasının nedeni bilmiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Hürriyet’ten Toygun Atilla’nın haberine göre; Ebru Gündeş’in listede yer almamasının nedeni, Sarraf ile evlilikleri öncesi yaptıkları evlilik sözleşmesiydi. Gündeş ve Sarraf çiftinin evlenmeden önce kendi mal varlıklarını belirten bir liste yaptıkları ve herkesin kendi kazanımı olan mallarının ayrı olduğuna dair sözleşme imzaladıkları belirtildi.

Ebru Gündeş’in mal varlığına el konulması karşısında işte bu sözleşme kurtarıcı bir rol oynadı. Gündeş’in kendi kazanımlarından elde ettiği mal varlıklarına el koyulmasının adil olmayacağı değerlendirildi.

Gündeş, Sarraf çiftinin çocukları Alara’nın mal varlığına el koyulması ise Reza Sarraf’ın bazı mallarını kızının üzerine yapmasından kaynaklandığı aktarıldı.

[Via Hürriyet]