e-Devlet giriş sistemi

LYS tercih sonuçları açıklanması ardından üniversiteye yerleşen öğrenciler okullarına kayıt yapmak amacıyla e-Devlet sistemine giriş yapmak istedi fakat sistem yoğunluktan dolayı çöktü.

Üniversite hayali kuran öğrenciler bir an önce kayıtlarını yapmak isterken sistemde meydana gelen bu sorundan dolayı çok sıkıntı yaşamış durumdalar.

Sabah saat 10.00 civarında meydana gelen aksaklıklar, öğrencilerin sisteme girip kayıt için gerekli işlemleri yapamamasına yol açtı.

Sponsorlu

Milyonlarca insanın aynı anda girmeye çalıştığı sistem; yoğunluktan dolayı çökmüş durumda ancak bu aksaklıklar kısa süreli olarak yaşanmakta. 

Internet1-minYaşanan aksaklıklar yüzünden henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak sisteme buradan girmeye çalışabilirsiniz. Yoğunluğun azaldığı anlarda giriş yapabileceksiniz. Fakat sizlere tavsiyemiz bir işlemi gerçekleştirmeden önce sistemin aktif çalıştığından emin olmak için yeni bir sekme açarak siteye giriş yapın eğer açılırsa formunuzu bir önce ki sekmeden hemen yollayın.

Sistemsel bir sorundan dolayı kayıt işlemlerini gerçekleştirememeniz durumunda mutlaka yerleştirildiğiniz üniversiteye gidip kayıt işlemlerinin yapıldığından emin olun. Yıllar süren emekleriniz boşa gitmesin.