Dow Jones Powell arka arkaya oran artışları görüyor; Tesla, Apple’ın Gözlerini 3 Trilyon Dolarlık Kilometre Taşına Ulaştırıyor

Dow Jones Sanayi Ortalaması, Fed Başkanı Jerome Powell’ın bu yıl bir dizi faiz artırımı olasılığını ima etmesinin ardından Çarşamba günü kapanış saatlerinde %0,2 düştü.
XÇarşamba günü erken saatlerde Portekiz’deki Avrupa Merkez Bankası forumunda Powell, oranları yeniden yükseltmekten bahsetti. Merkez bankası başkanının gözlemi, Salı günü tüketici güveninin Ocak 2022’den bu yana en yüksek seviyesine yükseldiğini gösteren güçlü ekonomik verilerin ardından geldi. Temmuz’da faiz artırımı ihtimali yüzde 81,8’e yükseldi. CME FedWatch aracı. 25 baz puanlık iki zam, hedef oranı %5,5 – %5,75’e çıkaracaktır.

Perakende ve toptan satış stokları Mayıs ayında yükseldi. Otomobil envanterleri toparlandı ve yılın ikinci yarısında ve 2024’e kadar soğutma enflasyonunu destekleyebilir. Ancak Powell, tekrarlanan faiz artırımlarının gerekli olabileceğini belirtti.

S&P 500 düşük bir seviyeden yükseldi ve 16:00 ET’de değişmeden sona erdi, ancak teknoloji baskın Nasdaq trendi tersine çevirdi ve Çarşamba günü %0,3 kazandı.

Hacim, Salı gününün aynı saatine kıyasla NYSE’de daha yüksek, ancak Nasdaq’ta daha düşüktü.

Küçük çaplı Russell 2000 %0,5 kazandı. Yenilikçi IBD 50 (elliETD, %2’lik bir kazançla daha iyi performans gösterdi.

Ham petrol stoklarının düşmesiyle 23 Haziran’da sona eren haftada yaklaşık %3 artışla varil başına 69.70 dolardan işlem gördü. ABD Enerji Enformasyon İdaresi’ne göre, stoklar bu yıl beş yıllık ortalamanın %1 altındaydı.

Gösterge 10 yıllık Hazine tahvilinin getirisi 5 baz puan düşerek %3,71’e geldi.

Borsa bugün hareketlenecek

Dow Jones dışında sanayi, eğlence ve seyahat stokları yükseldi. Festival (CCL) Ve Norveç Yolcu Gemisi (NCHL) ikinci gün yükseldi. CCL, Pazartesi günkü kazançların ardından düştü, ancak 21 günlük hareketli ortalamayı test ettikten sonra 52 haftanın en yüksek seviyesine yükseldi.

READ  Dow, perakende kazançları hayal kırıklığına uğrattığı için 650 puandan fazla düştü

gelişmiş mikro cihazlar (AMD), AI çiplerinin Çin’e sevkiyatına olası bir yasak getirileceği haberinin ardından erken ticarette %1 düştü, ancak %0,2 düşüşle sona erdi.

hisseler IBD Skor Tahtası Stoklamak tesla (D.S.L.A) bu hafta sonunda yapılacak ikinci çeyrek teslimatları öncesinde yükseldi.

Merkez Noktası (Merkezlerhisse Çarşamba günü 21 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıktı.

Genel (GNRC), Daha öte IBD Skor Tahtası, Salı günü jeneratör üreticisinin patlamasının ardından yükseldi. IBD MarketSmith’e göre, hisse senedi alım bölgesinde kalmaya devam ediyor.

Genel Değirmenler (CBS) görme bozukluğunda %5 azalır. Hisse senetleri Çarşamba günü 50 günlük çizginin altında işlem gördü ve diplerini kesti.

hava ortamı (açılır) ABD savunma yüklenicisi güçlü Q4 sonuçları bildirdikten sonra güçlü hacim yükseldi.

hisseler Pinterest (Pimler) Wells Fargo analistlerinin derecelendirmelerini 23’ten 34’e eşit ağırlıktan fazla kiloya yükselttikten sonra %6 arttı. Hisse 29.27’de giriş sunuyor.

Dow Jones Hisse Senetleri

Dow Jones Teknoloji Lideri Elma (AAPL) Çarşamba günü yükseldi ve 3 trilyon dolarlık piyasa değerine yaklaştı. İPhone üreticisinin hisseleri, ödenmemiş hisse sayısına bağlı olarak, bu dönüm noktasına ulaşmak için gereken 190,73’ün altında kalıyor.

Nike (İLE İLGİLİ), Dow Jones endüstri ortalaması, Perşembe günü kazançlarla birlikte 200 günlük çizgide desteği test etti.

lütfen takip edin Ramakrishnan Twitter’da bugünün borsa hakkında daha fazla haber için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme hisse senetleri

IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile piyasayı nasıl zamanlayacağınızı öğrenin

IBD Uzun Vadeli Liderleri ile en iyi uzun vadeli yatırımları bulun

MarketSmith: Araştırma, çizelgeler, veriler ve eğitim hepsi bir arada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir