Domingo German, en kusurlu Yankees mükemmel oyun atıcısı

Sezon başlamadan önce Domingo German, Yankees’in rotasyonunun dışında planlandı. Yankees, Carlos Rodon ile uzun vadeli bir anlaşma imzaladı ve kağıt üzerinde beyzbolda en iyi rotasyona sahip. Daha sonra sakatlıklar devam etti.

Frankie Montas’ın omuz ameliyatı olması gerekiyordu. Rodan ön kolundan, ardından sırtından yaralandı. Luis Severino kahvesini bitiriyor. Montas, Yankees’in bahar antrenmanının ilk günü sırasında nakavt edildiğinde, başlangıçta beşinci başlangıç ​​işi için Clark Schmidt ile yarışan German için bir fırsat açtı. Beşinci başlangıç ​​işi, Roden ve Severino’nun sakatlıkları nedeniyle kampın sonunda konuşulmadı. German ve Schmidt gereksiz yere rotasyondaydı.

German’ın bir daha asla Yankees’in ilk marşı olmayacağının makul göründüğü bir zaman vardı. Çarşamba gecesi elde ettiği gibi ölümsüzlük, MLB tarihinde mükemmel bir oyun atan 24. atıcı olmak imkansız görünüyordu.

Yankees, Alman Esturi Ruiz üçüncü kaleci Josh Donaldson’ı oyunu bitirmeye zorlarken A’ları 11-0 yendi. Maçtan sonra takım arkadaşları sahaya akın etti. Birinci kaleci Anthony Rizzo yumruğunu havaya kaldırdı.

German’ın hikayesinde beklenmedik bir dönüş oldu. Bir takım antrenmanı sırasında kız arkadaşına fiziksel olarak saldırdıktan sonra 2019 sezonunun sonunda 81 maç cezalıydı. atletik O zaman bildirildi. 2019’da 18 maç kaçırdı ve ardından Yankees’i 2021’de onu geri getirmeye ikna etmeden önce bazı takım arkadaşlarını hayal kırıklığına uğratarak enfeksiyon nedeniyle kısaltılmış 2020 sezonunun tamamını kaçırdı. Yardım atıcısı Zach Britton, German’ın o sezon geri dönüşünden önce gazetecilere verdiği demeçte, “Bazen takım arkadaşlarınızın kim olduğunu kontrol edemezsiniz.”

Şubat ayında, Yankees yöneticisi Aaron Boone gazetecilere, German’ın hem kişisel hem de profesyonel olarak büyümesinden “gerçekten heyecan duyduğunu” söyledi.

“Son birkaç yılda onunla çok fazla olgunlaşma olduğunu hissediyorum, ancak geçen yıldan bu bahara kadar bile kariyerinde nerede olduğunu ve önündeki fırsatları kesinlikle anlıyor. ” dedi Boone. “Bence bunun önemini, yoğunluğunu ve heyecanını anlıyor. Şu anda bizim için iyi bir yerde. Bunu görmek güzel.”

READ  1,1 milyar dolarlık mega milyon rakamlar çekildi

Bu sezon dışı imzaladıktan sonra, Alman hayır aldı. 55, formayı Roden’a teslim eden ve kendisine yeni bir başlangıç ​​yapan Yankees için kalan tek haneli sayı. 0 olarak değiştirildi. Bu bahar “Con las pas lenas” podcast’ine, 2019 olayından sonra, eylemleri neredeyse ailesine ve hayatına mal olduğu için depresyonla mücadele ettiğini söyledi. German, 2019’dan beri nasıl daha iyi bir eş ve baba olunacağı konusunda tavsiye alırken, o sezon 18 maçın galibi olmayı yeniden keşfediyor.

2021’de askıdan döndüğünde Alman, Mt. O sezonun başlarında, mekaniği üzerinde çalışması için alternatif üsse gönderildi. Omuz iltihabıyla savaştı ve 4.58 ERA ile bitirdi. Geçen sezon omzundan sakatlanarak yılın yarısını kaçırdıktan sonra geri döndü, ancak sezon sonrasında Yankees için bir seçenek olacak kadar kendine güveni yoktu.

Bu sezon, Alman öngörülemez ve güvenilmezdi.

Toronto’ya yaptığı bir yolculuk sırasında kolunda yasadışı yabancı maddeler bulunduğu için oyundan atıldıktan sonra 16 Mayıs’ta 10 maç cezalıydı. 15 Nisan’da Minnesota’ya karşı bir maçta 11 vurucuyu vurduğunda yapıştırıcıyı kullandığından şüpheleniliyordu. İkizler menajeri Rocco Baltelli, hakemlerin Alman oyuncuyu oyundan atmak yerine ellerini yıkamasına izin vermesi üzerine oyundan çıkarıldı.

Yapışkan süspansiyonun gölgesinde kalmasına rağmen Alman parlaktı. Alman’ın Jerryd Cole’un ardından Yankees’in en iyi ikinci başlangıcı olduğu Mayıs başından Haziran ortasına kadar yedi maçlık bir süre vardı. 1 Mayıs’ta Cleveland’a karşı 8 1/3 vuruşta sadece iki vuruştan vazgeçti. Yankees için 6 2/3 vuruş yaparak ve sadece bir koşuya izin vererek “Pazar Gecesi Beyzbolu” nda Dodgers’ı devre dışı bıraktı.

German, önceki iki gezisinde, beyzboldaki en kötü atıcılardan biri gibi görünüyordu. 16 Haziran’da Boston’a karşı iki istekada yedi koşuya ve Seattle’a karşı son maçında 10 koşuya ve dört home run’a izin verdi. ERA’sı, bu oyunlardan sonra 3,49’dan 5,10’a yükseldi. Baseball Note’a göre, MLB tarihinde önceki gezisinde 10 veya daha fazla koşuya izin verdikten sonra mükemmel bir oyun atan ilk atıcıdır. Mariners’a 10 koşuyu kabul ettikten sonra Boone, açıcısına güvenmeye devam etti.

READ  Biden, DC ceza yasası değişikliklerini engelleyen Cumhuriyetçi destekli yasa tasarısını veto etmeyecek

Boone bir hafta önce “Özellikle Domingo bowlinginde, burada burada küçük hıçkırıklarınız olacak,” dedi. “Bence virajlı topu o kadar keskin değildi ve tüm yıl boyunca onun için harika bir atış oldu. Komuta, muhtemelen standartlarına göre çok keskin değil. O iyi bir şut atıcı ve üç atışıyla da komuta eden bir adam. Bence Bu biraz fazlaydı.Oradaydı.Keskin değildi ve sonra virajlı topu tüm yıl boyunca harika değildi, bu da başını biraz belaya soktu.

Eğri topu, Oakland’a karşı tüm sezon boyunca elinden gelenin en iyisini yaptı. Viraj topunda yüzde 38’lik bir koku oranı bildirdi ve 51 virajda yüzde 80’lik bir vuruş oranı vardı. Sekizinci vuruşta iki çıkış yapan German, Jonah Pride’ı yürüyerek 3-1 yaptı. Beklenen bir vuruş için beni aşmak için bir viraj attı. Bride bir virajlı topa faul yaptı ve ardından 24. çıkış için bir virajlı topu yere vurdu. Dokuzuncu turda, beşi viraj olmak üzere altı atış yaptı. Almanların kaydettiği 27 çıkıştan 19’u bir eğriyle sona erdi.

Alman’ın virajlı topu onun en iyi adımı ve buna uygun bir şekilde. Hayatı, eğri toptan sonra eğri top gibidir. Adını tamamlayan eğri toptur.

(Fotoğraf: Stan Szeto / USA Today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir