Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde devam eden operasyon esnasında, daha önce araziye döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden asker sayısı 3’e yükseldi.

Dicle ilçesindeki Görese Dağı bölgesinde, güvenlik güçlerince PKK’ya karşı yürütülen operasyon sırasında, önceden araziye döşenen el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlamada, 3 asker yaşamını yitirdi, 2’si ağır, 5 asker de yaralandı.

Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan ağır yaralı asker yaşamını yitirdi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Dicle ilçesi kuzeyinde operasyon gerçekleştirildiği ifade edilerek, şunlar denildi:

“İcra edilen operasyon esnasında, 13 Mart 2018 Salı günü saat 14.15 sıralarında teröristlerce daha önceki tarihlerde döşenmiş olan mayın/EYP’ye temas sonucunda meydana gelen patlamada, 2 kahraman silah arkadaşımız olay yerinde şehit olmuş, 2’si ağır, 3’ü hafif olmak üzere 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralanan arkadaşlarımızın Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde tedavilerine başlanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşları ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz.”

Diyarbakır’ın Dicle ilçesi ile Elazığ sınırı bölgesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından PKK’ya yönelik devam eden operasyon sırasında çatışma çıktı. Çatışmada, açılan ilk ateşte 4 asker yaralandı. Askerler, Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi ek binasına kaldırılarak tedavi altına alındı.

[Via DHA]