Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki kaymakamlık ve polis merkezinin olduğu bölgeye el bombası atıldı.

Kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından atılan el bombası patlamadı ancak olay yerine intikal eden polis ekipleri bombayı incelemek için güvenlik şeridi çekti.

Hedef alınan Bağlar Hükümet Konağı ve Polis Merkezinin olduğu bölgeye kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafında el bombası atılırken, olayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Sponsorlu

Güvenlik şeridinin çekilmesinin ardından bomba imha ekipleri olay yerine gelerek çalışma yürüttü.

Yapılan inceleme sonrasında kaldırımın üzerine bırakılan cismin el bombası olduğu anlaşılması üzerine çevredeki vatandaşlar bombanın patlaması ihtimaline karşı güvenli bölgeye çekildi.

Olayda yaralanan olmazken, polis incelemesinin sürdüğü esnada olay yerinden geçen montlu bir kişi şüphe üzerine durdurularak üstü arandı.

Via Hatırlatıyor: Ne Olmuştu?

Önceki günlerde de Diyarbakır’da el bombası ile saldırı gerçekleştirilmişti.

28 Aralık 2017 tarihinde Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) tahsilat şubesine el yapımı patlayıcı ve el bombası ile saldırı gerçekleştirilmişti.

Yenişehir ilçesi Şehitlik Mahallesi’nde bulunan Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi tahsilat şubesine el yapımı patlayıcı ve el bombası atılmıştı. Bu olayda da yaralanan kimse olmamıştı.