Adana’nın Seyhan ilçesinde bulunan bir karakola yönelik düzenlenen ses bombalı saldırı sonrasında iki büyükşehirden daha patlama haberleri geldi.

İzmir ve Diyarbakır’da patlama sesi duyuldu.

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) tahsilat şubesine el yapımı patlayıcı ve el bombası ile saldırı gerçekleştirildi.

Sponsorlu

Alınan ilk bilgilere göre, Yenişehir ilçesi Şehitlik Mahallesi’nde bulunan Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi tahsilat şubesine el yapımı patlayıcı ve el bombası atıldı.

Ölen ve yaralananın olmadığı saldırıda el bombası patlamazken olay yerine çok sayıda polis sevk edildi.

İzmir

İzmir’in Çeşme ilçesinde, saat 19.30 sıralarında art arda iki patlama ile sarsıldı.

Patlama sesleri üzerine panik ve korku yaşayan ilçe halkı, polis ve itfaiyeyi arayarak ihbarlarda bulundu.

Çeşme İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile Çeşme Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Ovacık ve Çiftlik mevkiinde karadan ve denizden araştırmalarını sürdürüyor.

Güvenlik güçleri, herhangi yıkım ya da yaralı ihbarının alınmadığı patlamaya, kaçak avlanan balıkçıların sebep olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, patlama sesinin nedeninin araştırıldığını, şu anda ölen, yaralanan ya da ateşli bir patlama olayının olmadığını belirtti.

Adana

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Hürriyet Mahallesinde bulunan polis karakolunun yakınında şiddetli bir patlama meydana geldi.

Polis merkezinin çok yakınında meydana gelen şiddetli patlama kentin bir çok bölgesinden duyulurken bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi.

Patlama saat 19.10’da meydana geldi.

Öte yandan ajanslardan edinilen bilgilere göre, patlamada şuana dek ölü veya yaralı yok.

Patlamanın hemen ardından Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız da olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı, çalışmaları takip etti. Özel Harekat ekibinin çevrede güvenlik sağladığı bölgede olay yeri incele ekibi de geniş çaplı inceleme başlattı.

Emniyet Müdürü Yıldız, endişe edilecek bir durum olmadığını belirterek, “Şu an için herşey kontrol altında. Patlama ses pombasından meydana geldi. Konuyla ilgili araştırmalarımız devam ediyor” dedi.

Polis, bombayı bıraktıktan sonra kaçtığı belirtilen maskeli şüpheliyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.