MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran’da gerçekleştirilmesi beklenen seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli, cezaevinde bulunan ve çeşitli suçlardan hüküm giyen kişilerin isyan çıkması halinde kader kurbanı olmaktan çıkabileceğini öne sürdü.

Genel af önerisini yeniden ısrarla gündeme getiren Bahçeli, “Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ’nün, PKK’nın kurbanı haline gelir, seçime 1 hafta 10 gün kala bir talimat ile isyan başlatırlar ise ne olur?” dedi ve ‘kader kurbanı’ diye nitelediği hükümlülerin dışarı çıkmasını istedi.

selahattin demirtaş

 

HDP’nin cezaevinde tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’a yönelik çağrılara değinen Bahçeli, Demirtaş’ın ‘terör’ suçlusu olduğunu ileri sürdü.

Bahçeli, Demirtaş’la ilgili olarak şunları söyledi:

“Kendisi terör suçlusu olduğu için tutuklu, siyasi suçtan dolayı değil. Ama hem Muharrem İnce hem Temel Karamollaoğlu, Demirtaş’ın siyasi suçlu gibi Cumhurbaşkanı adayı olarak salıverilmesi ve kampanyası için dışarı çıkması gerektiğini işliyorlar sürekli. Ne dersiniz? Bu çok yanlış siyaseten, kendileri açısından felakete götürebilecek çok büyük bir hata. Türk siyasetinde böyle bir davranışı örnek alarak Cumhurbaşkanlığı sistemini ve seçimini istismar etmek ve PKK’nın siyaseten güçlenmesine katkı sağlayan HDP’yi ve yanında Selahattin Demirtaş’ı öne çıkartan, bu öncülük yapanlar büyük bir yanlışın içindedirler. Allah ıslah etsin bunları”

 

“İLK TURDA BİTECEK”

“İlk veya ikinci turda tamamlanması tamamen yasal bir süreç. Ama ilk turda bitecektir. İkinci tur demek, birçok alma-verme-satma-pazarlama gibi kavramlarla siyaseti yozlaştırır. Millet iradesi 1. turda halledecektir.”

 

“DEMİRTAŞ’I ÖNE ÇIKARTMAK BÜYÜK YANLIŞ'”

selahattin demirtaş

“Kendisi terör suçlusu olduğu için tutuklu, siyasi suçtan dolayı değil. Ama hem Muharrem İnce hem Temel Karamollaoğlu, Demirtaş’ın siyasi suçlu gibi Cumhurbaşkanı adayı olarak salıverilmesi ve kampanyası için dışarı çıkması gerektiğini işliyorlar sürekli. Ne dersiniz? Bu çok yanlış siyaseten, kendileri açısından felakete götürebilecek çok büyük bir hata. Türk siyasetinde böyle bir davranışı örnek alarak Cumhurbaşkanlığı sistemini ve seçimini istismar etmek ve PKK’nın siyaseten güçlenmesine katkı sağlayan HDP’yi ve yanında Selahattin Demirtaş’ı öne çıkartan, bu öncülük yapanlar büyük bir yanlışın içindedirler. Allah ıslah etsin bunları.”

[Via Demokrat Haber,Sabah]