MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin seçim beyannamesini açıkladı.

Muhalefete suçlamalarda bulunan Bahçeli, “İYİ Parti de dahil hepsi PKK’lı Demirtaş’ın affını istiyor! Başbuğ Türkeş beyin anılmasına, bozkurt yapılmasına yasak koyuyorlar. Pişmanlık yaşayan, hatasını anlayan her kardeşimle, ülküdaşımla kucaklaşmaya hazırım. Bir diğer tuhaf benzerlik de sözde Kürt sorunundan bahsetmeleridir. Biz ise af istediğimizde sırtı kabarmış kediye dönüyorlar, adeta çıldırıyorlar. Kimin heybesinde ne varsa onu yermiş. Biz vatan, millet, bayrak, ülkü diyoruz; onlar Pensilvanya’nın Kandil’in borusunu öttürüyorlar” ifadelerini kullandı.

Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Bahçeli’nin açıkladığı beyannamede asgari ücretten vergi alınmaması, üniversite sınavının kaldırılması gibi başlıklar dikkat çekiyor.

24 Haziran’daki seçim için milletvekili adaylarını da toplantıda konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘MİLLET AKLIYLA CUMHUR İTTİFAKI’NA CAN VERİYORUZ’

Millet aklıyla Cumhur İttifakı’na can veriyoruz. Cumhur İttifakı, millet aklı, güven ve huzurun teminatı. Aklımızda her zaman Türkiye ve Türklüğün bekası var. Milletimiz Türk, devletimiz Türk.

‘MİLLET İTTİFAKI’

İttifakı reddeden 5 benzemez birden bire millet ittifakında buluşmuş, bu millet değil zillet ve illet ittifakıdır. Hangi mahzende ittifaka karar verdiniz? Cevabı 28 gün sonra alacaklar. Biz ittifak dediğimizde avaz avaz varan siyasi kaçkınlar, dönek ve kiralık zihniyetler sahneye çıkmıştır. Siyaseti devre mülke çevirdiler, kiralık milletvekili sezonunu açtılar. PKK ve FETÖ’nün kurşun askeri olsunlar, geldikleri yere geri dönecekler ve millet vicdanına çatır çatır hesap verecekler.

İYİ Parti de dahil hepsi PKK’lı Demirtaş’ın affını istiyor! Başbuğ Türkeş beyin anılmasına, bozkurt yapılmasına yasak koyuyorlar. Pişmanlık yaşayan, hatasını anlayan her kardeşimle, ülküdaşımla kucaklaşmaya hazırım.

Bir diğer tuhaf benzerlik de sözde Kürt sorunundan bahsetmeleridir. Biz ise af istediğimizde sırtı kabarmış kediye dönüyorlar, adeta çıldırıyorlar. Kimin heybesinde ne varsa onu yermiş. Biz vatan, millet, bayrak, ülkü diyoruz; onlar Pensilvanya’nın Kandil’in borusunu öttürüyorlar. Ödeyecekleri bedel yarınlara bırakılmayacaktır! Cumhur İttifakı Türkiye’nin kurtuluş ümididir, adayımız da Erdoğan’dır. Niye? Çünkü yeni sistemin kurulması, istikbal içinde varlığı için Sayın Erdoğan’ın görevini sürdürmesi aciliyet taşıyordu. Yeni sistemin iki ana paylaşımından biri olan Erdoğan’ın mutlaka görevine devamı gerekiyordu.

Adayımızın yüksek bir destek ve oyla seçileceğine inanıyoruz. Yeni sistemin sağlıklı bir şekilde temin ve tezavürü için, MHP’nin bir şekilde Meclis’te temsil edilmesi tarihi bir sorumluluktur. Provokatör anket şirketleri oy oranımızı yüzde 3-4’e yaklaştırdılar. Ancak kulun hesabı varsa, Allah’ın da bir hesabı vardır. Her seçim döneminde aynı kumpas dolaşıma sokulmaktadır. Türk milleti bunları yutmuyor, hırlayan anketçilere prim vermiyor. Türk İslam sancağını asla indiremeyeceksiniz.

Vatandaşlarımızın kredi ve kredi kartı tuzağından kurtarılması. Ekonomide yapısal reformların hızla gerçekleştirilmesi. Esnaf ve çiftçinin prim yükünün hafifletilmesi. AVM’lere karşı tedbirler alınması.

Yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnafımıza vergisiz akaryakıt. Şoförlere yıpranma hakkı. Çiftçinin kullandığı mazotta verginin kaldırılması. Sulama ve tarım işlemlerinde kullanılan elektrikten KDV alınmaması, vergi yükünün düşürülmesi.

İşsiz aileden bir kişiye yarım asgari ücret verilmesi. Öğrenim kredisi borçlarından faiz alınmaması. Ön lisans mezunlarına lisans tamamlama imkanı sağlanması. Üniversite giriş sınavının kaldırılması. Askerlik süresinin prim ödemeksizin emeklilik süresine sayılması. Emeklilik maaşlarındaki eşitsizliğin giderilmesi, yaşa takılanların mağduriyetlerinin giderilmesi. Kadınlara doğum için borçlanma hakkı tanınması, kadın ve çocuğa karşı suçlarda cezaların ağırlaştırılması, dava açma zaman aşımının kaldırılması.

Asgari ücretten vergi alınmaması. Kadro alamayan taşeron işçiler, 4-B’li statüde çalışanların kadroya alınması. Yardımcı hizmetler sınıfında çalışanların genel idare hizmetlere geçirilmesi. Kamu çalışlarının ek ödemelerinin emekli aylığına yansıtılması.

Mühendislerin özlük haklarının iyileştirilmesi. Öğretmenlerin ek göstergesinin 3600’e çıkarılması. Atanamayan öğretmenlerin kademeli atanması için kadro açılması. Uzman çavuşlarımızın tümünün kadroya alınması, özlük haklarıyla birlikte mali ve sosyal durumlarının iyileştirilmesi. Polislerimizin ek göstergesinin 3600’e yükseltilmesi, fazla mesai verilmesi.

Engelli aylığının yükseltilmesi ve aile geliri yerine kendi gelirlerinin esas alınması.

Terörle mücadele gazilerine ikinci istihdam imkanı sağlanması. Gazilerimize ÖTV’siz araç imkanı verilmesi için gerekli yasaların çıkarılması konusunda gayretle mücadele edeceğiz.

2023’te 100 il, 1000 ilçeden oluşan idari sistemle yerli ve milli diriliş sayesinde siyasette diriliş ruhunun etkisiyle süper güç seviyesine mutlaka ulaşacağız.

MHP, bütün Türkiye’ye, daha adil bir paylaşım, daha çok fırsat eşitliği, daha üretken bir ekonomi, daha tutumlu bir toplum, daha fazla yatırım ve istihdam, daha ahlaklı bir kazanç, daha doymuş bir aileye ulaşmak için çağrıda bulunmaktadır. Çağrımız adalete ve hakkaniyetedir. Çağrımız cumhurun ittifakına, cumhuriyetin iradesinedir. Çağrımız kardeşliğe ve paylaşmayadır.

MHP varsa çare bitmemiştir. Cumhur İttifakı, millet aklı, geleceğin teminatı!

Kürt kökenli kardeşlerim bozgunculara, fitnecilere aldırmayınız. Siz bizsiniz, biz de siziz.

[Via Sputnik]