MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisi için duraklamanın son bulduğunu söyledi.

Bahçeli, 1 Kasım 2015’te düzenlenen seçimler sonrası partisine husumet besleyenlerin sayısında artış olduğunu vurgulayarak “Çöküşümüzü bekleyenler şok oldular. Bitişimizi bekleyenler vurgun yemişe döndüler” dedi.

Bahçeli, AİHM’in Selahattin Demirtaş hakkında verdiği karara tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli liderliğinde Antalya’da düzenlenen kampta, belediye başkanları ve il başkanlarına partinin seçim stratejisi hakkında bilgi verdi.

Bahçeli “Hiç kimse davadan daha önemli değildir. Hiç kimse vazgeçilmez değildir. Nereye varmak istediğimizi sorgulayanlar yoldan çıkıp, yolunu şaşıranlardır. Yoldan çıkan davanın önünde engeldir. Dava insanı akıldan önce adanmış bir yüreğe ihtiyaç duyacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

KİMSE DAVADAN ÖNEMLİ DEĞİLDİR: Davanın omzuna basanlarla, davaya omuz verenler tecrübeyle sabittir. ‘Ben’ diyen, bencilliğe gömülen dünyanın kendi çevresinde döndüğüne aldanan nice insan bu dünyadan gelip geçmiştir. Hiç kimse davadan daha önemli değildir. Hiç kimse vazgeçilmez değildir. Ne yaptığımızı, neyi amaçladığımızı, nereye varmak istediğimizi dar ufkuyla çürük ahlakıyla sorgulayıp dedikodu çarkında dönenler yoldan çıkıp yolunu şaşıranlardır. Şunu bilmenizi isterim ki, yoldan çıkan davanın önünde engeldir. ‘Ben’ diyenler sinsi planlar yapanlardır. Dava insanı akıldan önce adanmış bir yüreğe ihtiyaç duyacaktır.

YENİ HÜKÜMET SİSTEMİNDEN GERİ DÖNÜŞ YOKTUR: Türkiye’nin gerçeklerini şuurla kavramalıyız. Millet bize görev yüklüyor vatan hizmet bekliyor. Türk milleti ‘bitti’ demeden bu dava bitmez. Hangi çılgın bize kefen biçecek kadar aklını kaybetmiştir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türk milletinin başarısıdır. Hiçbir dış yönlendirme olmadan hükümet sistemi cumhurun iradesiyle değişmiştir. Cumhur İttifakı, milli birlik ve dayanışma şuurudur. Yeni hükümet sisteminden geriye dönüş yoktur. Türkiye bütün meselelerini yeni sistemin getirmiş olduğu imkanlar kapsamında çözüme kavuşturacaktır.

İTTİFAK MECBURİDİR: Cumhur ittifakının devamı milli beka için mecburidir. Yeni sistemin yaşaması için Cumhur İttifakı’nın kazasız belasız yoluna devam etmesi milli beka açısından mecburidir. Fedakarlık yapacağız. MHP İstanbul ile birlikte Ankara ve İzmir’de de aday çıkarmayacak. 3 büyükşehirde AK Parti’ye desteğimiz tam olacaktır, gizli anlaşmamız yoktur.

AİHM’İN DEMİRTAŞ KARARI: PKK lobisi AİHM’e nüfuz etmiştir. CHP ve HDP alkışlamaktadır. İP de bunların arasına kaydını yaptırmıştır. Mondros hayranları ayakta, PKK-FETÖ iş birliği hayatta