Selahattin Demirtaş, Twitter’dan açıkladı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cezaevinde yazdığı ‘Seher’ adlı kitabının gelirinin çocukların ve gençlerin eğitim süreci için kullanılacağını duyurdu.

Gazete Karınca’da yer alan habere göre Demirtaş, geçtiğimiz aylarda avukatları ve parti yöneticileri tarafından aktifleştirilen Twitter hesabı üzerinden, kısa sürece binlerce satan kitabı ‘Seher’le ilgili açıklamalarda bulundu. Demirtaş’ın Twitter hesabı aktifleştirildikten sonra HDP milletvekilinin cezaevindeki odasında ‘telefon’ araması yapılmış ancak bir şey bulunamamıştı.

“Öykü kitabıma gösterilen ilgi ve dayanışmadan dolayı herkese çok teşekkür ediyorum” diyen Demirtaş, şunları söyledi:

Sponsorlu

“Bu kitap, aslında hepimizin mücadele içerisinde birlikte yazdığı bir kitaptır. Dayanışmanızın ve ilginizin şahsımdan çok demokratik değerlere yönelik olduğunu da biliyorum. Bu yönüyle çok anlamlı ve değerli buluyorum.”

HDP Eş Genel Başkanı ayrıca kitabın gelirini de çocukların, gençlerin eğitim süreçlerini desteklemek için kullanacaklarını duyurdu.

Demirtaş, “Bêkes dahil tabi ki” diyerek de Cizre’deki bodrumlarda hayatını kaybeden Mehmet Tunç’un oğlu Bêkes’in eğitiminin karşılanacağına da vurgu yaptı.

İşte Demirtaş’ın attığı tweetler: