Demirtaş’ın TRT konuşması Via Haber Facebook sayfasından da CANLI yayınlanacak. Yayını kaçırmak istemiyorsanız lütfen canlı yayın bildirimlerini Via Haber Facebook sayfası için aktifleştirdiğinizden emin olun.

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın avukatı Bayram Arslan, Demirtaş’ın 17 Haziran günü yayınlanacak TRT konuşması için “Demirtaş’ın TRT konuşmasına bayılacaksınız, mutlaka izleyin!” dedi.

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın avukatı Bayram Arslan, dün Tele-1 kanalında “Sansürü Yeniyoruz Medyada Barajı Kaldırıyoruz” İnisiyatifi’nin sorularını cevapladı.

Arslan, Demirtaş’ın 17 Haziran günü TRT’de yayınlanacak propaganda konuşmasına ilişkin açıklamalarda da bulundu.

TRT’nin konuşmanın çekimi için gittiği Edirne Cezaevi’nde 12 metrekarede kayıt yaptığını söyleyen Arslan, “Demirtaş odaya gelirken sanki dışarıda TRT stüdyosuna gelmiş gibi oturdu ve güzel bir konuşma yaptı” şeklinde konuştu.

Arslan, son olarak “Demirtaş’ın TRT konuşmasına bayılacaksınız, mutlaka izleyin!” dedi.

HDP’nin İstanbul mitingi 17 Haziran’da

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Demirtaş’ın 17 Haziran günü saat 20.40’ta TRT’de yayınlanacak propaganda konuşması partisinin mitinginde de gösterilecek.

Böylece Bakırköy Halk Pazarı’nda 17 Haziran’da saat 17.00’de başlayıp 21.00’de sona erecek mitingin bitmesine 10 dakika kala Demirtaş da seçmenlerine seslenmiş olacak.

Demirtaş’ın Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nden çekilen TRT konuşması miting alanından yayınlanacak.

HDP: Ve evet, o da bizi görecek…

Öte yandan HDP’den de konuşmaya ilişkin bir paylaşım yapıldı. HDP sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, “Demirtas pazar akşamı TRT Haber TV’den bizlere seslenecek. Ve evet, o da bizi görecek…” ifadelerine yer verildi.