CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Yalova’da kendisini dinlemeye gelen kalabalığa seslendi.

İnce’nin konuşmasından satır başları şunlar:

‘Bedelli askerliği bir şartla kabul ederim’

Sponsorlu

“Bedelli askerlik konusuna sıcak bakmıyorum. Ama toplumun da bir gerçeği. Onları da anlamaya çalışıyorum. Cumhurbaşkanı seçildiğimde askerlik konusunu yeniden düzenleyeceğiz. Bir defaya mahsus olmak üzere bedelli askerliği bir şartla çıkaracağız. Toplanan parayı 3’e böleceğiz. 3’te 1’ini er oalrak askere gidenlere vereceğiz 3’te 1’ini şehit ve gazi yakınlarına, 3’te 1’ini savunma sanayisine vereceğiz. Teklifim bu. Bedelli askerliği ancak böyle kabul ederim.”

‘Bu topraklar böyle yalancı görmedi’

“1071 Malazgirt zaferinden bu yana bu topraklar böyle yalancı görmedi. Diyarbakır’da alanda HDP’liler vardı diyor, Diyarbakır’da alanda AKP’liler de vardı.

Gençler, şu anda kullanığınız cep telefonları var ya 2020’de bu telefonların hiçbiri olmayacak. Bu teknoloji gidecek yenisi gelecek. Ben size 15 yıl sonrasını anlatıyorum. Otomobiller sürücüsüz olacak.

Ekonomisi düzgün olanlar uzaya yolculuk bileti alacaklar. Mars’da maden aranacak, aranıyor zaten. Sizin elinizdeki telefonlar 1969’da NASA bilgisayarlarının on katı.

Her mahallede güvenli kreşler açacağız, uzman kişiler alacağız oraya, torpil değil, ucuz olacak. Kadın çalışma yaşamının merkezine gelecek.”

‘ilkokul mezunu, FETÖ kandırdı seni’

“Senin kafan basmaz diyor, senin ki basıyordu da ilkokul mezunu FETÖ kandırdı seni!”

‘Demirtaş’la görüştüm’

Hani bana diyor ya Selahattin Demirtaş’i ziyarete gitti. Gittim kardeşim yalan yok gizli saklı yok. Gittim bütün adayları ziyaret ettim. Neşet Ertaş diyor ki kadınlar insandır biz insan oğluyuz. Ben insan oğluyum kimseyi ayırmam. Ben Diyarbakır’a gittiğimde eşim bana dedi ki ‘Ben Selahattin Demirtaş’ın eşine gideyim mi’ dedi. ‘Sen bilirsin’ dedim. ‘Bu’ dedi ‘bir kadın dayanışması olsun hiçbir siyasi anlamı yok’ dedi ‘doğru yapıyorsun’ dedim.