Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransa ziyareti öncesinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili olarak, “Cemal Kaşıkçı ile ilgili elimizde bilgi var, gelen 15 kişi kesinlikle faili ve cesedin yerini biliyor. Cemal Kaşıkçı ile ilgili Arabistan, ABD ve Avrupa’ya tapeleri dinlettik. Kaşıkçı ile ilgili gelen savcı ipe un sermek için geldi. Cemal Kaşıkçı’nın katilleri gelen 15 veya 18 kişinin içindedir. Başka yerde aramaya gerek yok” dedi.

Hakkari’deki mühimmat patlamasına değinen Erdoğan, “Hakkari’de bir mühimmat depomuzdaki patlama nedeniyle 7 şehidimiz, 25 yaralımız var” dedi.

Sponsorlu

Erdoğan şunları da söyledi:

“Biz tapeleri Suudi Arabistan’a ABD’ye, Almanlara, İngilizlere, Fransızlara hepsine verdik. Buradaki konuşmaları herkes biliyor. Suudi Arabistan yönetimi bu 15’i konuşturmak suretiyle, bunu ortaya çıkarmayı bilir. Suudi savcı ipe un seriyor. Bizim savcıyı Suudi Arabistan’a çağırıyor. Sen bizim savcımızı ne yapacaksın? Olayın işlendiği yer burası. İpe un sermeye gerek yok. Ekonomistim, ama 40 yıllık siyasetçiyim. Bu 15 kişi cuma günü ayrı bir programla ayrı bir grup. Bu arada operasyon. Bu işin katilleri bu 15’in veya 18’in içindedir. Yerli işbirlikçi de kimse açıklamaları lazım.”