AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da düzenlediği mitingde geçtiğimiz hafta Suruç’ta meydana gelen kanlı kavgaya ilişkin konuştu.

Erdoğan daha önceki konuşmalarında esnafları PKK’li olmakla suçlarken, bu kez saldırıda hayatını kaybedenlerin tamamı için Allah’tan rahmet diledi ve suçluların yargı önünde hesap vereceğini belirtti.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şanlıurfa mitinginde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şunlar:

“Amerika ile anlaşarak Münbiç’i güvenli hale getiriyoruz. Şu anda Kandil’e biniyoruz. 10 önemli noktayı Kandil’de vurduk. Toplantı halindeyken lider takımını hallettik. Son 16 yılda Şanlıurfa ‘ya 43 katrilyon yatırım yaptık. Biz yapım ekibiyiz, onlar ise yıkım ekibi. 24 Haziran’da bize yetkiyi verin, başladığımız işi bitirelim. Sınırın öte yanını kendi gücümüzle güvenli hale getirmeyi taahhüt ediyorum.

Adaylardan birtanesi Sivas’a yüksek hızlı tren istemiyormuş. Ya bunlar ne gerici ya! Düşünebiliyor musun? Neymiş, yüksek hızlı tren göçü hızlandırırmış. Vah zavallı ya! Nerede kaldı bunlar? Bunlara kağnı verelim.

SURUÇ’TAKİ KANLI KAVGA

Geçtiğimiz hafta Şanlıurfa ‘nın Suruç ilçesinde meydana gelen kanlı kavgada, esnafları PKK’li olmakla suçlayan Erdoğan, bu kez olayda hayatını kaybedenlerin tümüne rahmet diledi. Erdoğan şu ifadeleri kullandı: Geçtiğimiz günlerde Suruç’ta yaşanan elim hadisede hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Milletvekilimize ve ölenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hadise güvenlik güçlerimiz ve savcılığımız tarafından ayrıca soruşturuluyor. Her şey ortaya çıkartılacak ve suçlular adalet önünde hesap verecektir.”

Suruç olayına ilişkin iki adet video kaydı ortaya çıktı!

Geçtiğimiz hafta Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde AKP’li bir milletvekili ile HDP’li olduğu belirtilen bir esnaf arasında çıkan sözlü tartışma yerini kanlı bir kavgaya bırakmıştı.

Çıkan kavgada her iki taraftan da olmak üzere toplam 4 kişi yaşamını yitirmişti.

Ana akım medyada yer alan haberlerde AKP’li vekilin yanında bulunan kişilere bir saldırı olduğu yönünde bilgilendirmeler yapılmıştı.

Bugün ise internete olaya ilişkin iki kritik video düştü.

Birinci videoda tartışmanın başladığı görülüyor. Videonun sonlarına doğru ise tartışma yerini yumruklu bir kavgaya bırakıyor.

İkinci videoda ise dükkan içerisinde kavga eden iki şahıstan birine ateş eden bir kişi görülüyor.

İkinci video, + 18 yaş üstü izlenilmesi gerektiği için sitemizde yayınlayamadık. Ancak Videoyu Via Haber Facebook sayfasından izleyebilirsiniz.