Hakkari’nin Çukurca ilçesinde günlerdir devam eden çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor.

Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler, Çukurca’da devam eden çatışmalar için “Bir ölüm kalım savaşı veriliyor” ifadesini kullandı.

Doğu ve Güneydoğu’da artan hareketlilik üzerine başlayan çatışmalar günlerce devam edebiliyor. Çukurca’da Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) bağlı savaş uçakları belirlenen hedeflere bombalar atıyor. İlçenin kırsal alanında tespit edilen aktif hareketli hedefleri ateş altına alan savaş uçakları daha sonra üslerine dönüyor.

7 Eylül günü TSK tarafından da bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Hakkâri / Çukurca’da devam eden hava destekli operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu 12 terörist etkisiz hale getirilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler ise bölgede devam eden çatışmaların çok büyük bir boyutta olduğunu ve bazı bölgelerin PKK’nin elinden alındığını savundu. Güler, Kaletepe’nin tamamen denetimleri altına girdiğini belirtti. Yaşar Güler ayrıca belirlenen 12 noktaya daha operasyonların yapılacağını söyledi.

Asker-2-minÖte yandan TSK’nın Fırat Kalkanı Harekatı da devam ediyor. Devam eden operasyonlarda bir çok köy terör örgütü IŞİD’in elinden alındı.

ÖSO bölgede hakimiyetini artırıyor.