Irak’ın Ankara Büyükelçisi Hişam Ali Ekber İbrahim el Alevi, önemli sayıda IŞİD’li teröristin Türkiye’ye geçtiğini söyledi.

Daha önce de Türkiye’ye karşı sözde cihat eden terör örgütü IŞİD üyelerinin sınırlarımızı aşıp büyük şehirlerde bomba patlatma, önemli noktalara saldırma ve bazı siyasetçilere suikast yapma hazırlığında olduğu istihbaratı güvenlik güçleri tarafından da sık sık dile getiriliyordu.

Türkiye’de gerçekleşebilecek muhtemel IŞİD saldırılarına karşı bir başka uyarı da Irak’tan geldi.

Irak’ın Ankara Büyükelçisi Hişam Ali Ekber İbrahim el Alevi, çok sayıda IŞİD mensubunun Musul ve Telafer gibi şehirlerden Türkiye’ye saldırı yapmak için girdiğini belirterek, “Bu çok ciddi bir konu, binlerce IŞİD’liden bahsediyoruz” diyerek Türkiye’yi uyardı.

Sponsorlu

İki ülke arasındaki istihbarat paylaşımının son derece hayati olduğunu vurgulayan Büyükelçi, Türkiye ve Irak’ın IŞİD’e karşı mücadelede mutabık kalındığını söyledi.

Irak’ın Ankara Büyükelçisi, IŞİD’e karşı mücadele kapsamında Türkiye’ye geçen teröristlerin bir kısmının kimliğinin istihbarat güçleriyle paylaşıldığını da sözlerine ekledi.

IŞİD’li Türkiye sınırında

‘IŞİD Saldırıları Önceden Biliniyor’

IŞİD’in öldürülen ve sözde ‘Antep emiri‘ olan Yunus Durmaz’ın notlarında ele geçirilen bilgilere göre, örgüt infial sonucu büyük yankı uyandıracak saldırılar planlıyor.

Daha önce yazdığımız bir yazı da IŞİD üyelerinin bir çok yerde saldırılar yapabileceği ve ortaya çıkan istihbarat zafiyeti nedeniyle çok sayıda insanın hayatına mal olacağını ifade etmiştik.