‘Çocuklar ölmesin’ diyen sonra da hapis cezası alan Ayşe öğretmen anne oldu

Ayşe öğretmenin çocuğu oldu.

Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show programına telefonla bağlanarak Kürt kentlerinde yaşanan sokağa çıkma yasaklarına değinerek, “Çocuklar ölmesin” dediği için hakkında dava açılan öğretmen Ayşe Çelik hakkında verilen 1 yıl 3 aylık hapis cezası İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından geçtiğimiz gün onanmıştı.

GazeteKarınca’da yer alan habere göre, 1 yıl 3 ay hapis cezası verilen Ayşe Çelik, dün gece bir erkek çocuğu dünyaya getirdi.

Çelik, geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar‘ın, “Cezaevine girecek olmak sizde bir kaygı yaratıyor mu?” sorusuna “Anne olma arifesinde tedirgin olmamak mümkün mü?” sorusuyla karşılık vermiş ve şunu söylemişti:

Sponsorlu

“Şu an yaşadığım şey tedirginlikten öte annesi ve babası ile beraber sıcak bir yuva yerine, şefkatten uzak böyle bir ortamda çocuk sahibi olacak olmanın korkusu içerisindeyim.”

Ayşe Çelik’e “örgüt propagandası yapmak” gerekçesi ile 1 yıl 3 ay ceza verilmişti. Hakkında verilen 1 yıl 3 aylık hapis cezası İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından onanmıştı.