Aydın’da ‘yabancı bir araç geldi, çocuk kaçırıldı ve zanlılar yakalandı’ iddiası mahalleyi karıştırdı.

Kalabalığın iddiasına göre gece saatlerinde mahalleye giren yabancı bir araç, dere kenarındaki evden 12 yaşlarındaki bir erkek çocuğunu kaçırma girişiminde bulundu.

Çocuk kaçırma girişiminde bulunan iki kişinin yakalanıp polis karakoluna götürüldüğü şeklinde yayılan iddia üzerine mahalle halkı karakolun önünde toplanmaya başladı.

Karakol önünde toplanan kitle, zanlıları isteyip polis araçlarını kullanılmaz hale getirdi. Vatandaşlar ancak bölgeye gelen Aydın İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ tarafından yatıştırılabildi.

aydin

Aydın’ın İncirliova ilçesine bağlı Acarlar Mahallesi’nde 2 şüpheli şahsın çocuk kaçırırken yakalandığı iddiasını duyan kalabalık polis karakolunun önünde bir araya gelmeye başladı.

Yakalandığını iddia ettikleri şüphelilerin kendilerine verilmesini isteyen kalabalık taleplerinin yerine getirilmemesi üzerine taş ve sopa metal malzemelerle polis araçlarını kullanılamaz hale getirdi.

Polis araçlarına hasar verilmesinden dolayı çok sayıda çevik kuvvet ekibi karakol önüne sevk edildi.

Şüphelilerin kendilerini verilmesini isteyen vatandaşlara karakolda görevli polisler böyle bir olayın olmadığını ve karakolda da şüpheli bulunmadığını söyleseler de ikna olmayan vatandaşlar karakola girmeye çalıştı.

Bölgeye gelen çevik kuvvet otobüsüne de zarar veren kalabalığı polisler havaya uyarı ateşi açarak durdurmaya çalıştı.

Mahalle meydanında toplanan kalabalık dağılmamakta direnince devreye İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ girdi.

Öfkeli kalabalık ile konuşmaya çalışan Müdür Baştuğ, uzun süre vatandaşları dil döktü.

Uzun süren konuşmaların ardından kalabalık büyük ölçüde dağılırken, Emniyet Müdürü Baştuğ kalan kalabalık ile mahalle kahvehanesinde oturup muhabbet etti.