Malatya’da düğün fotoğrafçılığı işiyle geçimini sağlayan Onur Albayrak, gittiği bir çekimde gelinin yaşının küçük olduğunu görünce bu çekimi yapmayacağını söyledi.

Çocuk gelin ile ilgili görsel sonucu

Albayrak geline kaç yaşında olduğunu sordu ve “15” cevabını alınca da “çocuğun gelinlikle fotoğrafını çekemem” şeklinde duruma tepki gösterdi.

Sponsorlu

Israrlı biçimde çekimin yapılmasını isteyen ‘damat’ ile fotoğrafçı Albayrak arasında yaşanan kavgada ‘damadın’ burnu kırıldı.

Gazetelerde de bu haberin paylaşılması ardından sosyal medyada da fotoğrafçının yaptığı hareket konuşulmaya başlandı.

Sosyal medya hesabı aracılığıyla olayı doğrulayan Albayrak, yaşananı kabul edemediğini ve yaptığı hareketten dolayı pişmanlık duymadığını söyledi.

Bunun üzerine damat, anlaşmayı bozduğu gerekçesiyle fotoğrafçı Albayrak ile tartışmaya başladı.

Çekimin yapılmasını isteyen damat ile fotoğrafçı arasında yaşanan kavgada damadın burnu kırıldı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Fotoğrafçı Albayrak’tan açıklama geldi: “Evet maalesef durum bu keşke yaşanmasaydı”

Albayrak’ın açıklaması şöyle:

“Farkındalık yaratabildiysem çok mutluyum”

Konunun sosyal medyadan duyulmasından sonra telefonlarının susmadığını belirten fotoğrafçı Albayrak şunları söyledi:

“İnsanlardan çok güzel tepkiler alıyorum. Türkiye’nin acı bir gerçeğine bir kez daha dikkat çekmeye vesile olmaktan dolayı çok mutluyum. Telefonuma binlerce mesaj geldi. Çiçek gönderenler oluyor. 65 yaşındaki bir kadın ‘Sana sarılmak istiyorum’ diye mesaj göndermiş. Fotoğrafçılar çocuk gelinlerin fotoğrafını çekmese, gelinlikçiler gelinlik satmasa, düğün salonları çocuk gelinlerin olduğu düğünlere kapılarını açmasa bu sorunun çözümüne bir parça da olsa katkı sağlar. Ben de yaşadıklarımla bu konuda bir farkındalık yaratabildiysem çok mutluyum.”