Ünlü ABD’li sinema oyuncusu Jennifer Lawrence, çıplak fotoğraflarının internete sızdırılmasıyla ilgili aylar sonra konuştu.

Silver Linings Playbook, X Men ve American Hustle filmlerinin ünlü oyuncusu Jennifer Lawrence, 2014 yılında çıplak fotoğraflarının cep telefonundan çalınarak internete sızdırılmasıyla ilgili Hollywood Reporter’ın radyosuna konuştu.

Jennifer Lawrence

Özel fotoğraflarının herkesçe ulaşılabilir olmasının kendisine tecavüz ediliyormuş gibi hissettirdiğini belirten Lawrence olayın şokunu üzerinden atlatmaya çalışmakla meşgul olduğu için 4chan’e dava açmadığını söyledi.

Sponsorlu

Olayı hala atlatamadığını söyleyen 27 yaşındaki oyuncu yaşadığı dönemi şu sözlerle anlattı:

“Bu hackleme olayı o kadar rahatsız ediciydi ki, kelimelere dökmek zor. (…) Aslında hala atlatamadığımı sanıyorum. Güvenliğim beni durumdan haberdar ettiği sırada neredeyse her dakika yeni gelişmeler oluyordu. Adeta bir şantaj vakası gibiydi, saat başı yeni fotoğraflar yayınlanıyordu. (…) Sanki bütün lanet olası gezegen tarafından topluca tecavüze uğruyordum, dünya üzerinde çıplak fotoğraflarıma ulaşamayacak tek bir insan yoktu.”

Lawrence olay olduğu sırada yaşadığı travmayla başa çıkmaya odaklandığı için dava açmadığını söyledi: Olayda mağdur olan pek çok kadın bana ulaştı ve Apple’ı ve diğer şirketleri dava etmemi istedi ama bunların hiçbiri bana iç huzurumu geri getirmeyecek, çıplak fotoğraflarımın yeniden yalnızca bana ve kendisi için çekmiş olduğum Nic’e (erkek arkadaşı) ait olmasını sağlamayacaktı. (…) Dolayısıyla kimseyi dava etmekle uğraşmadım, tek derdim bir an önce kendime gelmekti.

Lawrance, 2014 eylülünde, 100’ü aşkın ünlünün çıplak fotoğrafının internete sızdırıldığı 4chan skandalının ilk kurbanıydı. Lawrence olayla ilgili olarak “Bu bir skandal değil, cinsel suç” demişti.

[Via]