İskoçya’nın Aberdeen şehrindeki bir otobüs durağında buluştuktan iki saat sonra 21 yaşındaki kadını cinsel ilişki esnasında boğarak öldüren adam, “Korkunç bir şey yaptım” diyerek polise teslim oldu.

32 yaşındaki Mark Bruce, İskoçya’nın Aberdeen şehrindeki evinde sadece 9 gün önce 21 yaşına girmiş olan Chloe Miazek’i cinsel ilişki sırasında boğarak öldürdü.

İlgili resim

2017’nin Kasım ayında gece ayrı şekilde eğlenen ikili sabahın erken saatlerinde bir araya geldi.

Aktarılan bilgilere göre, Chloe adlı genç kız gece kulübünden sarhoş olduğu için atılmadan önce içkiyi biraz fazla kaçırmıştı.

İlgili resim

Genç kız, o esnada oldukça sarhoş olan Bruce’un da yakınlardaki bir bardan dakikalar önce ayrıldığı otobüs durağına yürüdü.

İkili Bruce’un dairesinde gitmeden önce konuşmaya başladı.

Aberdeen Yüksek Mahkemesi’ne, çiftin ‘erotik boğulma’da ortak bir alakasının olduğu, Bruce’nun cinsel ilişki esnasında Chloe’nin boynunu sıkmasından saniyeler sonra genç kızın öldüğü belirtildi.

İlgili resim

Saatler sonra katil Bruce’un Rosemount Polis Karakolu’na gitmeden önce sokaklarda saatlerce amaçsızca dolaşırken görüldüğü ve karakola gidip “korkunç bir şey yaptım” dediği belirtildi.

Avukat Jo McDonald, bir memurun ondan söylediklerine açıklık getirmesini istediğini ve Mark’ın da ona “Birini öldürdüm. Yatağımda bir kadın var.” dediğini aktardı.

Chloe Miazek ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca, “Açıklaması cinsel ilişki sırasında elleriyle boynunu kavradığı yönünde ve kanıtlar da bununla tutarlı.” diye konuştu.

HMP Barlinnie’de bir mahkum olan Bruce, cinayet suçlamasıyla yargılanacak.