Çin’in en büyük holdinglerinden biri olan HNA Grup’un yönetim kurulu başkanı Wang Jian, Fransa’da turistik bir yerde fotoğraf çektirdiği sırada kaza ile düşerek hayatını kaybetti.

Wang Jian

Başında bulunduğu şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada 57 yaşındaki iş adamının “kaza ile düşerek” öldüğü belirtildi.

Fransa’nın güneyindeki Bonnieux şehrinde gerçekleşen olayla ilgili polisin ölüme şüphe ile yaklaşmadığı belirtildi ayrıca olay anına tanıklık eden kişilerin “kaza ile düştü” yönünde ifade verdiği de aktarıldı.

Yerel polis müdürü Hubert Meriaux, Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, “Yüksek bir noktada durarak fotoğrafının çekilmesini istediği bir sırada düştü.” dedi.

Wang’ın düştüğü noktanın yüksekliğinin 15 metre olduğu öğrenildi.

Wang’in başında olduğu HNA Grup’un havacılık, turizm ve finans alanında yatırımları bulunuyor.

Dünya genelinde yaklaşık olarak 400 bin çalışanı olan şirketin Deutsche Bank’ta ve Hilton oteller zincirinde yüksek miktarda hisseleri bulunuyor.

Wang’ın şirketi yaşanan bu acı olayla kaybettikleri liderleri için şirketin internet sitesinde yayımladıkları taziye mesajında, “İstisnai yetenekleri olan bir rol modelini kaybettik. Vizyonu ve savunduğu değerler, onunla tanışma şansı yakalayan herkes için bir fener olmaya devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca yas nedeniyle internet sitesinin renkleri siyah beyaz olarak değiştirildi.

Wang’ın Fransa’ya iş gezisi için gittiği öğrenilirken, kaza ile düşüp öldüğü yerde gezi için bulunduğu aktarıldı.