Çin barbekü restoranındaki gaz patlaması 31 kişiyi öldürdüCNN

Devlet medyasının bildirdiğine göre, Çin’in kuzeybatısındaki Ningxia bölgesindeki Yinchuan şehrinde bir barbekü restoranında çarşamba gecesi meydana gelen gaz patlamasında en az 31 kişi öldü ve yedi kişi yaralandı.

Devlet yayın kuruluşu CCTV’ye göre, patlamaya restoranın içindeki bir LPG tankındaki sızıntı ve saat 20:40 sıralarında neden oldu.

Yaralanan 7 kişiden birinin durumu ağır. Hafif yaralar, yanıklar ve cam kesikleriyle altı kişi hastanede tedavi ediliyor.

Devlet basınında çıkan haberlere göre, yerel itfaiye ekipleri olay yerine 20 araç ve 100’den fazla personel gönderdi ve arama kurtarma çalışmaları Perşembe günü saat 04.00’e kadar devam etti.

Devlet medyası tarafından yayınlanan fotoğraflarda hasarlı bina, kararmış dış cephe, yerdeki moloz ve havada duman görülüyor. İtfaiye ekiplerinin ikinci kata merdivenle girdiği ve insanları sedyelerle çıkardığı görülüyor.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping Patlamanın “yürek burkan” ve “derin bir ders” olduğunu söyledi. CCTV’ye göre, olay yerindeki yetkililere, yaralıları tedavi etmek, güvenlik gözetimini güçlendirmek ve sakinlerin güvenliğini korumak için “tüm çabaların” gerekli olduğu talimatını verdi.

Devlet medyasının bildirdiğine göre, restoran işlek bir caddede bulunuyor. Olay, Çin’in Dragon Boat Festivali münasebetiyle Perşembe’den Cumartesi’ye kadar üç günlük ulusal tatiline başlamasından kısa bir süre önce meydana geldi.

READ  ABD, satılmaması halinde TikTok uygulamasını yasaklamakla tehdit etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir